Red Dead Redemption 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption II.jpg
Kūrėjas „Rockstar“ studijos
Leidėjas Rockstar Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data XONE, PS4 - 2018 m. spalio 26 d, PC - 2019 m. lapkričio 5 d.
Žanras (-ai) veiksmo ir nuotykių
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Mature
PEGI: 18
Platforma PlayStation 4, Xbox One, PC
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas Blu-ray, DVD, atsisiuntimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali svetainė

Red Dead Redemption 2 – 2018 m. veiksmo ir nuotykių vesterno žaidimas, sukurtas JAV „Rockstar“ studijų ir išleistas „PlayStation 4“ ir „Xbox One“ konsolėms, o nuo 2019 m. lapkričio 5 d. – ir PC. 2010 m. žaidimo „Red Dead Redemption“ priešistorės žaidimas.

„Red Dead Redemption 2“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas žaidimas su atskiru „Read Dead Online“ daugelio žaidėjų praplėtimu (2018 m. pabaiga). Žaidimas sulaukė aukšto kritikų įvertinimo. Metacritic.com duomenimis, žaidimas įvertintas 97 balų iš 100 vidurkiu.[1][2]

Leidėjas paskelbė, kad per pirmas 3 pardavimo dienas žaidimas uždirbo 725 mln. JAV dolerių pajamų tapdamas antru sėkmingiausiu debiutu pramogų versle (nusileidęs „GTA V“ žaidimui, 1 mlrd. dolerių pajamų).[3] Pasak kūrėjų, kuriant žaidimą pasamdyti 1200 aktorių, įrašytos 500 000 veikėjų dialogų eilučių, sukurtos 300 000 veikėjų animacijų. Vieno iš įmonės įkūrėjų Dan Houser teigimu, pagrindinės istorijos trukmė – 60 valandų.[4]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

A. Morganas Laukiniuose vakaruose

„Red Dead Redemption 2“ veiksmas vyksta pramanytose JAV Laukinių vakarų valstijose. Pagrindinis herojus Artūras Morganas priklauso Dačo plėšikų gaujai. Veiksmas prasideda 1899 m. gaujai nesėkmingai bandžius apiplėšti keltą. Teisėsaugos persekiojama gauja per sniegą patraukia į vakarus, kur netikėtai susiduria su kita plėšikų gauja. Po susišaudymų Dačas sužino, kad jie planavo traukinio apiplėšimą. Dačas nusprendžia pasinaudoti šiais planais ir pats apiplėšti traukinį, priklausantį stambiam magnatui Levitikui Kornvaliui. Po sėkmingo traukinio apiplėšimo magnatas pasamdo detektyvus, kurie sučiuptų Dačo gaują.

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo veiksmas vyksta 3D kompiuterinės grafikos aplinkoje valdant pagrindinį herojų A. Morganą iš trečiojo asmens perspektyvos. Įvesta galimybė vykdyti kovas iš pirmojo asmens perspektyvos. Po Laukinius vakarus herojus daugiausiai juda žirgu. Žaidimo eigoje šaudomasi su banditas, agentais, veikia priedangos sistema, kai herojus gali slapstytis už tvorų, akmenų nuo priešiškos ugnies. Daugelis ypatybių perkeltos iš pirmtako, „Red Dead Redemption“ žaidimo: yra laiko sulėtinimo galimybė (Dead-Eye), kai A. Morganas gali tiksliau nusitaikyti į priešininkų kūno dalis. Už įvykdytas misijas suteikiami pinigai, auga herojaus garbės (Honor) ir šlovės (Fame) statistiniai duomenys, kurie lemia, kaip su herojumi elgiasi kiti veikėjai. Pagrindiniam veikėjui suteiktos pasirinkimo galimybės santykiuose su kitais veikėjais, pvz., sugautą kitą banditą jis gali paleisti arba nušauti. Praplėstos medžioklės ir žvejybos galimybės. Herojus gali naudotis lanku ir strėlėmis tyliam šūviui. Herojaus ginklai rūdija, jam auga barzda ir pan. Žaidėjas turi galimybę aktyvuoti papildomus dialogus tarp veikėjų, perjungti veiksmą į „kino“ režimą, kai scenos sekamos tarsi filmuojant iš šalies kameromis.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]