Abonementinis radijo taškas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Radijo taškas)
Jump to navigation Jump to search
Abonementinis garsiakalbis „EMS“ (rus. „ЭМЗ“) 1952 m.

Abonementinis radijo taškas (taip pat: radijo taškas, taškas, laidinis radijas, radijo reproduktorius, abonementinis garsiakalbis) – įrenginys, leidžiantis abonentui priimti radijo programas, transliuojamas laidais, o ne eteriu.

Abonementiniai radijo taškai buvo statomi valstybinėse įmonėse, įstaigose ir butuose. Už butuose pastatytus radijo taškus reikėjo mokėti abonementinį mokestį, atsisakyti tokios radijo buvo negalima, nors jo klausytis buvo nebūtina. Valstybinėse įstaigose bei gamyklose bet kokiu metu buvo galima nutraukti transliaciją ir pranešti kokį nors vietinės reikšmės nurodymą, pavyzdžiui, kvietimą kokiam asmeniui nueiti pas direktorių. Taip pat buvo pasiruošta bet kokiu metu per juos paskelbti apie karinį ar civilinį pavojų.

Vieni tokie radijo įrenginiai turėjo tik vieną kištuką, kurį įkišus į radijo lizdą buvo galima klausytis radijo laidų, kiti turėjo dar vieną kištuką, kurį įkišus į elektros lizdą buvo galima sustiprinti garsą. Abu kištukai atrodė vienodi, todėl žmonės dažnai sumaišę elektros lizdą su radijo lizdu sudegindavo įrenginį.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]