Pepis II

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pepis II
Pepio II piramidės komplekso griuvėsiai

Pepis II (Neferkarė, Fiopsas valdė 22212118 m. pr. m. e.) – penktasis šeštosios Egipto dinastijos faraonas. Sosto vardas Neferkarė reiškia „gražus yra Re ka“.

Buvo Pepio I ir Ankhnesmerirės sūnus. Būdamas šešerių tapo Egipto valdovu, manoma, kad iš viso valdė 94-erius metus, 22212118 m. pr. m. e., ilgiau nei bet kuris kitas monarchas istorijoje. Valdymas buvo pažymėtas staigiu Senosios karalystės nuosmukiu.

Išaugus nomarchų įtakai, faraono įtaka mažėjo. Neturėdami stiprios centrinės jėgos, nomarchai pradėjo puldinėti vieni kitų teritorijas.

Ankstyvieji metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jo motina Ankhesenpepi II (jos vardas skirtingai tariamas) vadovavo kaip regentas (labiausiai tikėtina) jo viešpatavimo pradžioje. Statybinė statulėlė Bruklino muziejuje vaizduoja jauną Pepi II, su karališkomis regalijomis, sėdintį ant motinos kelių. Nepaisant jo ilgo viešpatavimo, ši statulėlė yra vienas iš tiktai trijų žinomų 3-ojo VI dinastijos valdovo atvaizdų (t. y. skulptūrinis). Karalienei motinai galbūt padėjo valdyti savo ruožtu jos brolis Djau, kuris buvo viziris ankstesnio faraono dvare.


RamsesIIEgypt.jpg Egipto faraonai
Senoji karalystė

Šeštoji dinastija
Tetis -> Userkarė -> Pepis I -> Nemtjemsafas I ->
Pepis II -> Nemtjemsafas II -> Nitikretė

Commons-logo.svg

Vikiteka