Pardalotiniai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pardalotidae
(Pardalotus striatus ornatus)
(Pardalotus striatus ornatus)
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Paukščiai
( Aves)
Būrys: Žvirbliniai paukščiai
( Passeriformes)
Šeima: Pardalotiniai
( Pardalotidae)

Pardalotiniai arba vaivorykštiniai paukščiai (Pardalotidae) – žvirblinių (Passeriformes) būrio paukščių šeima paplitusi Australijoje. Tai maži (8,5-12 cm) paukščiai su trumpu snapu ir trumpa bei stora uodega. Patelės ir patinėliai yra vienodo dydžio, tačiau kai kurių rūšių skiriasi patelių ir patinėlių plunksnų spalva. Uodegos trumpos, sparnai santykinai trumpi ir apvalūs.

Pardalotiniai yra endeminės Australijos ir Tasmanijos rūšys.[1] Didžiąją dalį laiko praleidžia eukaliptų miškų medžiuose misdami vabzdžiais ir vorais. Paprastai gyvena poromis arba nedidelėmis šeimyninėmis grupėms, tačiau kartais susimeta ir į didesnius pulkus.

Klasifikacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šeima susideda iš keturių rūšių ir keleto porūšių, esančių vienoje gentyje Pardalotus. Anksčiau genčiai buvo priskiriama daugiau rūšių, kurios dabar išskirtos į atskirą Acanthizidae šeimą.

Šeimos klasifikacija kelis kartus keitėsi. Anksčiau buvo grupuojami kartu su žiedlesiniais. Genetiniai tyrimai pardė, kad šios grupės nėra artimai susijusios ir pardalotiniai yra artimesni Acanthizidae šeimai su kuria kartais jungiami į vieną šeimą.[1] Be to, kai kurie pardalotinių porūšiai kartais laikomi atskiromis rūšimis.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 Woinarski, John (2008), "Family Pardalotidae (Pardalotes)", in Josep, del Hoyo; Andrew, Elliott & David, Christie, Handbook of the Birds of the World. Volume 13, Penduline-tits to Shrikes, Barcelona: Lynx Edicions, p. 390-401, ISBN 978-84-96553-45-3