Parana (miestas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Parana
Ciudad de Paraná
Miesto panorama
Laiko juosta: (UTC-3)
Valstybė Argentinos vėliava Argentina
Provincija Entre Rioso provincija Entre Rioso provincija
Departamentas Paranos departamentas
Gyventojų (2010[1]) 247 139
Altitudė 77 m
Tinklalapis www.parana.gov.ar
Vikiteka Parana

Parana (isp. Paraná) – miestas šiaurės rytų Argentinoje, Paranos upės kairajame krante, priešais Santa Fė miestą. Entre Rioso provincijos sostinė.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XVI amžius a. dalis Santa Fė miesto gyventojų persikėlė per Paranos upę ir apgyvendino jos kairįjį krantą. Vietovė pavadinta La Otra Banda del Paraná („kita Paranos pusė“), tačiau nebuvo laikoma atskiru miestu ir lėtai augo kaip Santa Fė miesto palydovas. 1730 m. spalio 23 d. buvo pastatyta koplyčia. Nuo to laiko prasidėjo savarankiškas miesto gyvenimas. 1822 m. tapo provincijos sostine, o 18541861 m. buvo Argentinos Konfederacijos sostine. Nuo to laiko pradėjo sparčiai augti.

Susisiekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestas yra 470 km į šiaurės vakarus nuo Buenos Airių. Keliai į Buenos Aires, Konkordiją, Korientesą. Geležinkeliai į Buenos Aires ir Posadasą. Su Santa Fė sujungtas povandeniniu Hernandarias tuneliu, pastatytu po Paranos upe 1969 m. General Justo José de Urquiza oro uostas, iš kurio vyksta reguliarūs reisai į Buenos Aires.

Katedra ir Gegužės aikštė

Ekonomika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Cemento, baldų, keramikos, maisto pramonė. Per uostą prie Paranos upės transportuojami grūdai, galvijai, žuvis, mediena.

Lankytinos vietos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miesto centre gausu kolonijinės architektūros pastatų, pavyzdžiui, 3 de Febrero teatras, miesto katedra, vyriausybės rūmai. Urkizos parkas su paminklais (jų tarpe generolui Urkizai). Krantinės parkas, su puikiais kraštovaizdžiais į upę. Gamtos mokslų ir antropologijos, miesto muziejai.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. ARGENTINA: Entre Ríos, citypopulation.de

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]