Pančo Vilja

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pančo Vilja
Villa Rides.jpg
PavadinimasVilla Rides
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
RežisieriusBuzz Kulik
Scenaristas (-ai)Robert Towne
Sam Peckinpah
William Douglas Lansford
Metai1968
Žanraskarinis vesternas
Trukmė125 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Pančo Vilja (angl. Villa Rides) – 1968 m. JAV sukurtas karinis vesternas apie Meksikos revoliuciją.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Yul Brynner – Pančo Vilja
  • Robert Mitchum – Ly Arnoldas
  • Maria Grazia Buccella – Fina
  • Herbert Lom – generolas Huerta
  • Alexander Knox – prezidentas Madeiro
  • Charles Bronson – Rodolfo Fjero

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Meksikoje vykstant revoliucijos kovoms, amerikietis Ly Arnoldas prekiauja ginklais su viena iš kariaujančių pusių. Atgabenęs savo lėktuvu 10 kulkosvaidžių, jis patiria nedidelę avariją ir priverstas pagalbos ieškoti gretimame kaime, kurio gyventojai palaiko priešą Pančo Vilją – buvusį plėšiką, tapusį revoliucionierių pulkininku. Arnoldui padėti imasi vietinis kalvis, su kurio dukra Fina amerikietis netrunka užmegzti artimesnės pažinties. Lėktuvo taisymas užtrunka ir kitą dieną kaime pasirodo kareiviai, kuriems Arnoldas atgabeno ginklus. Nepaisant to, kad pardavė jiems ginklus, Arnoldas suimamas kartu su kitais. Kalvis žūna, Fina išprievartaujama, kaime pradedamos vykdyti egzekucijos, tačiau tuo metu pasirodo Pančo Viljos žmonės. Po susirėmimo jie suima kareivius, kuriuos taip pat pradeda šaudyti, toks pat likimas numatytas ir Arnoldui, tačiau Vilja persigalvoja, nuspręsdamas amerikietį ir šio lėktuvą panaudoti žvalgybai.

Įvyksta keletas sėkmingų mūšių, kuriuose Arnoldo lėktuvas naudojamas ir bombardavimui, tačiau kovotojams koją kiša vadų priešprieša: Vilja klauso prezidento Madeiros, tačiau nenori paklusti generolui Huertai. Galiausiai Vilja nusileidžia ir yra pasiunčiamas užimti gerai įtvirtinto miesto. Huerta stengiasi, kad šiam nepasisektų, tačiau Vilja, Arnoldo lėktuvo padedamas, įvykdo užduotį. Matydamas, kad Vilja tampa tik populiaresnis ir įtakingesnis, Huerta įsako jį suimti ir kitą dieną sušaudyti. Panaši lemtis ištinka ir Arnoldą, tačiau prieš tai jį ketina nugabenti į El Pasą, į JAV ambasadą. Prieš pat egzekuciją Viljos žmonėms pavyksta įspėti prezidentą ir šis nurodo atgabenti pulkininką į sostinę.

Arnoldas, vežamas į El Pasą, bet pakeliui užsuka pas Finą, slepiančią ne tik jo, bet ir revoliucionierių pinigus. Arnoldas pasiima juos visus, tačiau mergina atsisako vykti su juo. Atvykęs į El Pasą, jis sužino, kad įvyko perversmas, prezidentas nužudytas, Huerta paskelbtas naujuoju šalies vadovu, o Vilja pabėgo. Po kurio laiko šis su keliais bendražygiais apsireiškia El Pase, norėdamas iš Arnoldo atgauti revoliucijai skirtus pinigus, kuriuos šis pasisavino...