Palmių sirupas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Palmių sirupas iš La Gomeros

Palmių sirupas arba palmių medus (isp. miel de palma) – saldus sirupas, gaunamas iš keleto rūšių palmių sulos. Gaminamas Kanarų salose bei kai kuriuose Pietų Amerikos pakrančių regionuose.

Skardinė su palmių sirupu

Kanaruose šis sirupas gaminamas iš kanarinio finiko (Phoenix canariensis) sulos, o Čilėje – iš didžiosios jubėjos (Jubaea chilensis). Taip pat kartais naudojama riešutinės kokospalmės ir kitų rūšių palmių sula.

Kanaruose palmių sirupas tradiciškai gaminamas La Gomeroje, Valjehermoso miestelyje. Sula, vadinama guarapo, surenkama į dubens formos išpjovą, padaromą medžio lajoje. Kadangi sula gretai sugenda saulės šviesoje, todėl ji renkama naktį. Rinkimo sezono metu guarapero vakare kopėčiomis užlipa į medį, aštriu peiliu įrėžia medžio žievę ir pritvitina greta kibirą. Iš ryto kibirai su sula surenkami. Per naktį sulaša virš 10 litrų sulos. Gauta sula verdama, kol virsta ruda, klampia, saldžia mase. Sirupas supilamas į ąsočius ir stovėdamas dar labiau susikristalizuoja.

Palmių sirupu gardinami įvairūs konditerijos gaminiai. Kanaruose jis tradiciškai pilamas ant vietinio pudingo Leche asada. Pietryčių Azijoje iš kokoso palmių gautas sirupas distiliuojamas ir naudojamas alkoholinio gėrimo arako gamybai. La Gomeroje palmių sirupas vertinamas ir dėl medicininių savybių.