Pagalbos aptarimas:Kategorijos
- Atstačiau ankstesnį puslapį, nes: 1) rašyti kreipiniu "Tu" - netinkamas enciklopedijai (net ir Pagalbai) stilius; 2) taip trumpinti ir gadinti straipsnius be nepaaiškinant motyvų ir be edit komentaro yra ne pagal taisykles --AndriuZ 23:38, 9 Liepos 2005 (EEST)
- Sutinku dėl abiejų teiginių (kreipinio ir edit komentaro), bet nesutinku, kad struktūravimas yra gadinimas. Tačiau manau, kad yra ne pagal taisykles diskusijas dėl konkretaus straipsnio pradėti asmeniniame vartotojo puslapyje. Siūlau perkelti šitą diskusiją į atitinkamą straipsnio puslapį. --Tractor 00:33, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Kol kas šiame straipsnyje yra padrika košė ir kažkokių neužbaigtų idėjų rinkinys. Kadangi User:AndriuZ labai jautriai reaguoja į šio straipsnio taisymą tai tikiuosi, kad pats ir sutvarkys, nes dabartinei versijai labiau tinka {{beviltiškas}}, bet šios etikėtės kol kas nededu. Dirgela 08:05, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Straipsnis gal ir neidealus, bet išsamesnis, negu buvo pasiūlytas naujas trumpas variantas. Struktūrizavimas pasiteisina tuomet, kai viename puslapyje susikaupia išties daug medžiagos, kurią sunku aprėpti... kas yra 'daug'? - šiek tiek subjektyvu, kadangi yra įvairaus išsivystimo individų... Psichologijoje (tiksliau - Ergonomika) teigiama (ekperimetiškai nustatyta), kad vidutiniam individui sunku aprėpti daugiau kaip 7 (+/- 2) objektus, t.y. 5-9 yra ribos... Todėl jeigu straipsnyje susikaupia virš 10 skyrelių - galima teigti, kad tikslinga struktūrizuoti... Priešingu atveju tai yra grafomanija ir nepagarba skaitytojui vaikant jį po atskirus puslapius. Tačiau tai jau individualios kultūros dalykas, kaip ir POV replikos... --AndriuZ 14:18, 10 Liepos 2005 (EEST)
- dabartinis variantas yra kažkokių ketinimų, gerų ir prastų minčių kratinys, ir nereikia čia pradėti istorijų apie ergonomikas, o paprasčiausiai sutvarkyti taip, kad būtų suprantama (vien už šitą pasažą "Kategorijos sudaro grafą, bet ne medį. Tačiau vienos kategorijos dalys dažniausiai atrodo kaip medis." galima būtų duoti nesuprantamumo medalį), informacija nesidubliuotų per keletą straipsnių, nebūtų skyrių neturinčių nieko bendro su pavadinimu (pvz., "Naršymas" čia prie ko?). Jei šitas straipsnis nebus tvarkomas, tvarkysiu pats (švaros savaitė galų gale ;) ir nereikia čia kalbos nukreipti į kažkokias individualias kultūras. Dirgela 15:32, 10 Liepos 2005 (EEST)
- ačių už šiokį tokį komplimentą tačiau:
1) aš ginu ne šį straipsnį, bet bandau nuosekliai laikytis principų gerinti nebloginant, okamo skustuvo ir pan...
2) pasažas iš EN ir turi nuorodas - galima pasigilinti kas yra grafas ar medis ir net pagerinti straipsnio struktūrą :-))
3) (nemanau, kad pats nežinai:) Wikipedia yra kolektyvinis produktas, todėl reikia (verta?) susitaikyti, kad kažkam gali nepatikti kažkieno taisymai (man irgi taip buvo:), ir todėl (tikėtina, kraštutiniu atveju) bus rv... teisybė matyt bus kažkur per vidurį.
4) nurodinėti kam_kada_tvarkytis galima pas save (ūkyje, kieme, darže...) kaip ir tvarkyti galima įvairiai (kažkada turėjau namų šeimininkę, kuri su tuo pačiu skuduru valė viską - laimei greit išsiaiškinau jos valymo technologijas :/). Iš esmės aš esu prieš 'vajus' ir 'kampanijas', tačiau planiniai tvarkymaisi - privalomi. Belieka 'tvarkymo techmnologijos' klausimas :-))) --AndriuZ 16:11, 10 Liepos 2005 (EEST)
- ačių už šiokį tokį komplimentą tačiau:
- dabartinis variantas yra kažkokių ketinimų, gerų ir prastų minčių kratinys, ir nereikia čia pradėti istorijų apie ergonomikas, o paprasčiausiai sutvarkyti taip, kad būtų suprantama (vien už šitą pasažą "Kategorijos sudaro grafą, bet ne medį. Tačiau vienos kategorijos dalys dažniausiai atrodo kaip medis." galima būtų duoti nesuprantamumo medalį), informacija nesidubliuotų per keletą straipsnių, nebūtų skyrių neturinčių nieko bendro su pavadinimu (pvz., "Naršymas" čia prie ko?). Jei šitas straipsnis nebus tvarkomas, tvarkysiu pats (švaros savaitė galų gale ;) ir nereikia čia kalbos nukreipti į kažkokias individualias kultūras. Dirgela 15:32, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Tai gal grįžtam prie esmės - dabartinis variantas atrodo liūdnai, priežastis išvardinau. Kaip suprantu tvarkyti pats nesiruoši, todėl siūlyčiau savo filosofinius pasvarstymus pasilaikyti sau. Dirgela 17:18, 10 Liepos 2005 (EEST) ups, matau, kad taisai, pasirodo neteisingą nuomonę buvau susidaręs. Dirgela 17:22, 10 Liepos 2005 (EEST)
2 temos -viename
[redaguoti vikitekstą]Čia yra dvi skirtingos temos, todėl pati straipsnio koncepcija neaiški - ar tai pagalbos puslapis, ar viskas ką mes žinome apie kateogrijas? User:Dirgela
- Sutinku, kad 2 temos, tačiau LABAI SUSIJUSIOS ir čia yra Pagalbos vieta... kol šios temos nėra išplėtotos mano koncepcija - kaupti patirtį vienoje vietoje ir nekankinti (ypač pradedančiųjų)... O vėliau gal irgi nebus prasmės trupinti ir mėtyti... didesnę problemą matau susitariant (apibrėžiant) kas turi būti Category:Wikipedia o kas Category:Pagalba --AndriuZ 20:22, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Yra du kardinaliai skirtingi dalykai: taisyklės ir pagalba. Taisyklės nustato leistinus rėmus bei kryptis, o pagalba padeda dirbti taip, kad eitum nustatytomis kryptimis, neiškrisdamas iš rėmų. Todėl informacija atitinkamuose straipsniuose ir turėtų būti atitinkama. Suplakti visko į vieną krūvą negalima. Pagalba turi neprieštarauti taisyklėms. Skirstyti siūlau paprastai:
- kardinalias priežastis ir susitarimus aprašinėti vienur (Wikipedia:*),
- o įvairius paaiškinimus pradedantiesiems - kitur (Help:*).
- Jei tam tikras susitarimas ar taisyklė yra būtini, jie turi būti įrašomi į Wikipedia:*, o ne "susitariami" Help:* puslapiuose ar kitur.
- Esant prieštaravimams ar neatitikimams, autoritatyviniais laikytini Wikipedia:* įrašai.
- Pagrindinis kriterijus Help:* puslapiui - suprantamumas naujam naudotojui.
- Pagrindinis kriterijus Wikipedia:* puslapiui - vienareikšmiai susitarimai ir taisyklės
- Informacijos dubliavimasis tarp Wikipedia:* ir Help:* sričių leistinas be apribojimų.
--Tractor 20:43, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Pritarčiau tokiam skirstymui. Esamus tikrus "help" puslapius galima būtų perkelti į "Help:" sritį. Dirgela 20:56, 10 Liepos 2005 (EEST)
Struktūra
[redaguoti vikitekstą]Siūlau sustabdyti šio straipsnio redagavimą ir paruošti struktūrinį planą (kokios dalys, kiek puslapių), kaip turi atrodyti teisingai. Atitinkamą planą patvirtinti konsensusu bei juo naudotis ir griežtai laikytis. Priešingu atveju gausis nesąmoningos diskusijos ir konfliktai (kiek pastebiu, JAU gavosi). --Tractor 18:29, 10 Liepos 2005 (EEST)
Na apie tai jau buvo kalbėta pradžioje (atrodo Wikipedia talk:Help), buvo netgi raštiškų prisipažinimų, kad užsiimti Pagalbos sritimi - neptrauklu... O dabar vat gyvenimas rodo, kad neplaninga veikla mielesnė :-))) --AndriuZ 20:28, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Savo "pagalbos" koncepciją esu pristatęs pagrindinio pagalbos puslapio diskusijoje. O dėl sustabdymo sutinku - reikia apsispręsti, aš nieko prieš padaryti ir alternatyvią sistemą, su trumpais ir aiškiais straipsniais, jei nebus bendro sutarimo. Dirgela 20:32, 10 Liepos 2005 (EEST)
Nemanau, kad stabdymas reikalingas/prasmingas/funkcionalus (nes ir taip mažai dalyvių, kurie iš viso kažką daro). Problema kilo dėl drastiškų sudarkymų... Tačiau pritariu - būtų faina matyti Projektą --AndriuZ 20:37, 10 Liepos 2005 (EEST)
- Pristabdymas yra būtinas dėl susidariusios konfliktinės situacijos, kai konsensusas neveikia. Drastiškais sudarkymais viena kitą kaltina abidvi pusės, taigi kol kas prisistabdykime ir susitarkime. --Tractor 20:45, 10 Liepos 2005 (EEST)
kategorijos ar kategorizacija
[redaguoti vikitekstą]ruošiu, bet nežinau kaip geriau pavadinti: Kategorijos ar Kategorizacija? Paklausiau todėl, kad EN yra:
- en:Wikipedia:Category + a quick introduction to categories
- en:Wikipedia:Categorization + This page is considered a guideline on Wikipedia. vartoja {{xxx}}, dalis Wikipedia: en:Guidance on style - en:Manual of Style
- en:Wikipedia:Categorisation FAQ + everything you ever wanted to know about categories
- en:Help:Category + For more detailed information.. tai galvočiau, kad kadangi čia nelabai yra norinčių arti pagalbos dirvonus, tai (kolkas) geriau vienas visų kontroliuojamas-puoselėjamas straipsnis apie kategorijas... --AndriuZ 17:12, 6 Bir 2005 (EEST)
Pagalbos :)
[redaguoti vikitekstą]Nežinojau kur prašyti, tai prašau čia: gal galit sukurti kategoriją Prancūzijos metalo atlikėjai? Nes vienas atlikėjas jau yra, neužilgo apie dar vieną parašysiu. Iš anksto ačiū, atleiskit už rašymą ne vietoje.
- Sukurti kategoriją labai paprasta - straipsnyje parašai "[[kategorija:Prancūzijos metalo atlikėjai]]", išsaugai, tada straipsnio apačioj (prie kategorijų) atsiranda raudona nuoroda "Prancūzijos metalo atlikėjai", ant šios nuorodos spusteli ir patenki į redagavimo langą. Šiame redagavimo lange reikia įrašyti "[[kategorija:Prancūzijos atlikėjai]][[kategorija:Metalo atlikėjai]]" ir išsaugoti. Taip bus sukurta nauja kategorija. knutux 08:47, 2007 rugpjūčio 2 (EEST)
- Dėkui.