Pagalba:Licencijos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Šitas puslapis skirtas tiems, kas nori panaudoti Vikipedijos projekto medžiagą (tekstą ar iliustracijas) - nuosavoje svetainėje, spaudoje ar bet kur kitur. Straipsnyje pateikta informacija taikoma visiems Vikipedijos projektams, tarp jų ir Vikitekai (Commons).

Vikimedijos fondui priklauso tik maža dalis Vikipedijoje esančios informacijos. Beveik visos turinio autorinės teisės Vikipedijoje priklauso jos turinio kūrėjams - individualiems asmenims. Tačiau beveik visas turinys gali būti laisvai naudojamas be atskiro leidimo, priklausomai nuo licencijos kuria remiantis medžiaga buvo patalpinta į Vikipediją. Norint pasinaudoti Vikipedijoje esančiu tekstu ar media jums nereikia gauti autoriaus sutikimo (nebent jūs naudotumėte medžiagą skirtingai, nei tai numato licencijos sąlygos).

Visuose Vikimedijos projektuose (Vikipedija, Vikiknygos ir t. t. išskyrus Vikinaujienas) visos tekstinės medžiagos autorinės teisės priklauso jos autoriams ir yra platinamos pagal Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 ir GNU Bendra Viešąja Licencijas. Jūs galite laisvai kopijuoti, dauginti, platinti, redaguoti tekstą. Jūs turite nurodyti šaltinį ir platinti informaciją pagal tokią pačią ar suderinamą licenciją.

Vikinaujienos platinamos pagal Creative Commons Attribution 2.5 licenciją (CC-BY).

Beveik visos Vikimedijos projektuose naudojamos iliustracijos, garsinė ir vaizdinė medžiaga platinama pagal vieną iš laisvųjų licencijų (dažniausiai CC-BY, CC-BY-SA, ar GFDL) arba viešo naudojimo sąlygomis, kai autorius atsisako autorinių teisių arba po autoriaus mirties praėjo 70 metų. Išsamesnė informacija Pagalba:Paveikslėliai.

Paspaudę ant paveikslėlio jūs busite nukreipti į jo informacinį puslapį. Jame bus nurodyta naudotojo patalpinusio paveiksliuką informacija, licencija, kuria paveiksliukas yra platinamas, jos autorius ir galbūt papildomos sąlygos.

Manoma, kad kiekvienos įkeltos iliustracijos autorinė informacija yra pateikta tiksliai, tačiau Vikimedija nesuteikia jokių garantijų dėl galimų autorinių teisių pažeidimų ar nurodytos licencijos teisingumo. Jei norėsite pasinaudoti iliustracija, jums reikės pačiam apsispręsti ar pateikta informacija yra išsami ir licencijos nurodytos teisingai.

Kai kuri medžiaga Vikipedijoje naudojama „Fair use“ sąlygomis, leidžiančiomis ribotą medžiagos naudojimą be leidimo švietimo arba apžvalgos tikslais. Pagal šią koncepciją Vikipedijoje galima naudoti mažos raiškos autorinių teisių įstatymų saugomus paveikslėlius, jei negalima rasti laisvų (viešo naudojimo, GFDL) alternatyvų. Šie paveikslėliai Vikipedijoje gali būti naudojami tik iliustruoti straipsniams ir tik tiesiogiai susijusiems straipsniams. Išsamiau žiūrėkite Vikipedija:Fairuse.

Vikimedijos fondo logotipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikimedijos fondo logotipas ir atskirų projektų logotipai (Vikipedijos, Vikišaltinių ir t. t.) yra registruoti prekiniai ženklai, visos autorinės jų teisės priklauso Vikipedijos fondui. Leidžiama naudoti juos spaudoje ar informaciniuose pranešimuose apie Vikimedija ir jos projektus. „Fair use“ sąlygos irgi gali būti panaudotos įkeliant šias iliustracijas. Plačiau Commons:Press.