OpenOffice.org

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Clockimportant.svg  Šiame straipsnyje bent dalis informacijos yra pasenusi.
Jeigu galite, atnaujinkite informaciją ir ištrinkite šį pranešimą.
OpenOffice.org
OpenOffice.org.svg
OOo App Chooser.png
OpenOffice.org pradžios ekranas
Kūrėjas Oracle Corporation
Pirmoji versija 2002 m. gegužės 1 d.
Stabili versija 3.3
Kūrimo būsena Nebekuriama
Parašyta C++ ir Java
Tipas Biuro programų paketas
Svetainė www.openoffice.org

Apache OpenOffice yra nebekuriamas laisvas (atvirojo kodo) biuro programų paketas, anksčiau sutrumpintai dažniausiai vadinamas OOo.

Apache OpenOffice sukurtas remiantis StarOffice biuro programų paketo kodu, kurį kompanija Sun Microsystems nutarė padaryti atviru.

Apache OpenOffice galima nemokamai atsisiųsti ir naudoti bet kurioje iš paplitusių operacinių sistemų (Linux, FreeBSD, Mac OS X, MS Windows, Solaris).

Apache OpenOffice yra tiesioginis MS Office biuro programų paketo, kuris užima didžiausią rinkos dalį, konkurentas.

Paketą sudaro programų rinkinys:

  • Writer (Rašyklė) – teksto dokumentų ir laiškų kūrimui,
  • Calc (Skaičiuoklė) – elektroninėms lentelėms, duomenims įvesti bei skaičiuoti,
  • Impress – pateikčių (skaidrių) rengimui,
  • Math – matematinėms formulėms,
  • Draw – piešimui, braižymui bei diagramų kūrimui,
  • Base – duomenų bazėms bei ataskaitoms.

Apache OpenOffice suderinamas su Microsoft Office programų formatais. OpenOffice pirmosios versijos pagrindinis formatas buvo į ZIP paketą supakuotas XML kalba aprašytas formatas (OpenOffice.org 1.0 XML). Nuo antrosios OpenOffice.org versijos standartiškai naudojamas OpenOffice.org 1.0 XML formato pagrindu sukurtas standartizuotas OpenDocument formatas, kuris yra prižiūrimas ir tobulinamas tarptautinės nepriklausomos verslo standartų organizacijos OASIS ir yra tarptautinės standartų organizacijos ISO patvirtintas kaip tarptautinis biuro dokumentų standartas.

OpenOffice failus galima eksportuoti į PDF formatą be jokių specialių priedų.

SUN StarOffice biuro programų paketas nuo 6.0 versijos versijos daromas OpenOffice.org pagrindu (panašiai kaip Netscape Navigator ir Mozilla).

Programa išversta į daugelį kalbų, įskaitant ir lietuvių.

Nuo 2005 m. rugsėjo 2 d. Sun atsisakė dvigubo licencijavimo su SISSL licencija ir visi kompanijos produktai platinami LGPL licencija.[1]

OpenOffice pagrindu yra kuriami kiti biuro programų paketai – IBM’s Lotus Symphony, OOo4Kids, NeoOffice, LibreOffice ir kt.

2010 m. spalio 28 d. pagrindiniai nepriklausomos OpenOffice.org bendruomenės aktyvistai bei programuotojai įkūrė naują nepriklausomą organizaciją Document Foundation, kuri koordinuoja OpenOffice.org pagrindu sukurto biuro programų paketo LibreOffice kūrimą ir tobulinimą. Pagrindinė LibreOffice paketo atsiradimo priežastis yra OpenOffice.org bendruomenės noras turėti nepriklausomą nuo vienos komercinės įmonės biuro programų paketą.[2]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka