ODBC

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

ODBC (angl. akronimas Open Database Connectivity) – standartizuota taikomosios programinės įrangos (dalykinių programų) (aplikacijų) programavimo sąsaja (API) prisijungimui prie duomenų bazių (RDBMS).

Tai universali sąsaja, nepriklausoma nuo konkrečios programavimo kalbos, duomenų bazių valdymo sistemos ar operacinės sistemos. Ji remiasi (angl. Call Level Interface (CLI)) specifikacijomis iš SQL, X/Open (dabar dalis The Open Group), ir ISO/IEC. ODBC buvo sukurta SQL Access Group ir pirmąkart paskelbta 1992 m. rugsėjo mėn.[1]

Pirmoji ODBC realizavo ir pateikė savo Windows operacinėje sistemoje Microsoft kompanija, bet dabar ODBC palaiko ir UNIX, OS/2 bei Macintosh sistemos.

Naudojant ODBC galima kurti programas, kurios nekeičiant kodo ar keičiant tik nežymiai leidžia naudotis skirtingomis duomenų bazių valdymo sistemomis.

Norint per ODBC sąsają naudotis tam tikra duomenų baze, šiaip duomenų bazei turi būti parašyta ODBC tvarkyklė. Pavyzdžiui, ODBC sąsaja MyODBC, leidžia pasiekti MySQL duomenis bet kuria kalba, neturinčia specialios bibliotekos, tačiau palaikančia ODBC komunikavimo mechanizmą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Linux/UNIX ODBC – What is ODBC?“.