Melanie C

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Northern Star)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Melanie C

Melanie C (2012 m.)
Biografija
Pilnas vardas Melanie Jayne Chisholm
Dar žinomas Mel C, Sporty Spice
Gimė 1974 m. sausio 12 d. (42 metai)
Jungtinė Karalystė Liverpulis, Anglija
Žanrai Pop rokas, Britpop
Kūrinių kalbos anglų
Veikla dainininkė, dainų autorė, teatro aktorė
Instrumentai vokalas
Aktyvumo metai 1996 – dabartis
Įrašų kompanija Virgin, Red Girl
Svetainė MelanieC.net

Melanie Jayne Chisholm (scenoje žinoma, kaip Melanie C, g. 1974 m. sausio 12 d.) – britų dainininkė, teatro aktorė, merginų grupės Spice Girls narė. Kaip solistė buvo nominuota „BRIT“ ir „ECHO“ apdovanojimams. Chisholm yra daugiausiai paminėta bendraautorė moteris tarp Nr.1 hitų atlikėjų Jungtinėje Karalystėje. Ir šiuo rodikliu nusileidžia tik John Lennon ir Paul McCartney.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

Muzikinė karjera[taisyti | redaguoti kodą]

Melanie Jayne Chisholm scenoje žinoma kaip Melanie C gimė ir augo Liverpulyje, Anglijoje. Vaikystėje lankė baletą, paauglystėje gimnastiką, žaidė futbolą mergaičių komandoje. Sulaukusi šešiolikos pradėjo studijuoti dramą, šokį ir dainavimą Kento „Bird“ menų koledže.

Muzikinę karjera Melanie pradėjo fenomenalaus populiarumo sulaukusioje merginų muzikos grupėje Spice Girls, pardavusioje per 80 mln. įrašų. 1994 m. laikraštyje pastebėjusi skelbimą, jog renkama šokančių ir dainuojančių merginų grupė, Mel atsiliepė ir be konkurencijos įveikė šimtus konkurenčių. Spice Girls muzikos topus šturmavo 1996-ųjų vasarą pasirodžius debiutiniam grupės singlui „Wannabe“. Merginų penketukas žaibiškai išpopuliarėjo visame pasaulyje, vos per keliolika mėnesių grupė sugebėjo parduoti daugiau nei 35 mln. albumų kopijų, nusifilmuoti savo pačių filme, pelnyti daugybę apdovanojimų ir tapti elitinių kompanijų reklaminiu veidu. Spice Girls tapo net tik viena populiariausių popmuzikos grupių pasaulyje, bet ir labiausiai aptarinėjama britų grupe nuo The Beatles laikų. „Sporty Spice“, taip Chisholm vadino grupėje, kaip solo atlikėja pasireiškė 1998-aisiais, kai kartu su Kanados roko žvaigžde Bryan Adams išleido pirmąjį, atskirai nuo grupės, singlą „When You‘re Gone“. Daina tapo milžinišku hitu Europoje. Įgavusi drąsos ir pasitikėjimo Melanie ryžosi pradėti solinę karjerą. Nuo pat Spice Girls pradžios ji svajojo kurti kiek kitokią muziką, nei su grupe, tad pradėjusi solinio albumo įrašus ėmė bendradarbiauti su Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers ir Madonnos prodiuseriais – Rick Rubin, William Orbit, Rick Nowels.

Derindama savo mėgstamą roką su popmuzika Mel C sukūrė nepaprastai išbaigtą ir brandų įrašą. 1999-ųjų rudenį pasirodęs debiutinis albumas „Northern Star“ sulaukė itin palankių kritikų įvertinimų. Iš pradžių gerbėjai nedrąsiai pirko šį diską, mat niekas roko (pirmasis singlas „Goin‘ Down“) iš Spice Girls narės nesitikėjo, tačiau vienas po kito pasirodantys singlai pramušė ledus ir albumo visame pasaulyje buvo parduota netoli 3 mln. kopijų, o kūriniai „Never Be The Same Again“ ir „I Turn To You“ sugebėjo pakilti į pačią britų singlų topo viršūnę. Už pasiekimus muzikos scenoje Mel C netgi buvo nominuota prestižiniam „BRIT“ apdovanojimui, kaip geriausia 2000-ųjų Jungtinės Karalystės atlikėja.

Nors prasidėjusi solinė karjera klostėsi itin sėkmingai – Chisholm nebuvo laiminga. Dainininkę kankino aibė asmeninių, bei sveikatos problemų – depresija, valgymo sutrikimai. Melanie prisipažino tuomet turėjusi minčių net apie savižudybę. Po pasaulinio „Northern Star“ koncertų turo (2001 m.), pasitaisius sveikatai Melanie (pradėjusi daug ramesnį ir tylesnį gyvenimą) sugrįžo į įrašų studiją ir 2003 m. kovą pristatė antrąjį solo albumą, kritikų išliaupsintą „Reason“, pasižymėjusį hitais „Here It Comes Again“, „Yeh Yeh Yeh“. Prie įrašo dirbo būrys žymiausių prodiuserių – Marius De Vries, Peter-John Vettese, Gregg Alexander, Rick Nowels, Guy Chambers, Rhett Lawrence. Deja, 2003-ieji nebuvo sėkmingiausi metai Melanie C karjeroje. Dalyvaudama viename labdaringame britų televizijos projekte, atlikėja susižeidė koją – pažeidė dešiniojo kelio raiščius. Po kelio operacijos medikai paskelbė, kad Mel prireiks mažiausiai vienerių metų pilnai pasveikti, dainininkei teko atšaukti visus pasirodymus skirtus reklamuoti „Reason“ ir išeiti priverstinių atostogų. Tačiau Mel nesėdėjo rankų sudėjusi, 2004 m. nutrūkus leidybinei sutarčiai su „Virgin Records“ įkūrė savo nuosavą įrašų kompaniją „Red Girl Records“ ir pradėjo naujo albumo įrašus.

2005 m. balandį, tapusi nepriklausoma atlikėja, Melanie sugrįžo į sceną su trečiuoju solo įrašu „Beautiful Intentions“, kiek labiau į piktą roką panašesnės muzikos rinkiniu. Praktiškai visą albumą prodiusavo Greg Haver, dirbęs su Manic Street Preachers, Catatonia ir The Super Furry Animals. Europos muzikos topuose didžiausiais albumo hitais tapo baladė „First Day Of My Life“ ir sarkastiškas kūrinys „Next Best Superstar“. „Beautiful Intentions“ – komerciškai sėkmingiausias Melanie C albumas po „Northern Star“.

2007 m. pavasarį prekyboje pasirodė naujas Melanie C dainų rinkinys, švelnesnio skambesio „This Time“. Albumą prodiusavo su Mel jau dirbę Peter-John Vettese, Guy Chambers, bei keletas naujų prodiuserių – Richard Flack, Stephen Hague. Radijo stočių topus pasiekė visi albumo singlai – „The Moment You Believe“, „I Want Candy“, „Carolyna“, „This Time“. Vos įpusėjus „This Time“ albumo pristatymui Melanie netikėtai gavo pasiūlymą laikinai atkurti jau legenda tapusią grupę Spice Girls, su kuria dešimtajame dešimtmetyje pardavė daugiau nei 80 mln. įrašų ir apkeliavo visą pasaulį. Dainininkė prisipažino iš pradžių nenorėjusi vėl dainuoti su Spice Girls, nes bijojo, kad atsidūrus pasaulinės žiniasklaidos dėmesio centre gali atsinaujinti praeities demonai, tačiau negalėjo atsakyti draugių prašymams. Po tris mėnesius trukusio ir didžiulės sėkmės sulaukusio turo 2008-ais Mel grįžo prie solo darbų – surengė turą Kanadoje, bei pradėjo rašyti naujas dainas.

2009 m. vasario 22 d. Melanie tapo mama susilaukusi dukters, kuriai davė Scarlet vardą. Mergaitės tėvas ilgametis atlikėjos draugas Thom Starr. Po nedidelių motinystės atostogų 2009-ųjų rudenį, Mel C, berašanti naują albumą, pradėjo vaidinti West End miuzikle „Blood Brothers“, Londono „Phoenix“ teatre, už kurį buvo nominuota ne vienam prestižiniam teatro apdovanojimui, įskaitant ir „Laurence Olivier“ statulėlę.

2011 m. rudenį po daugiau nei 4 metų pertraukos Melanie C išleido penktajį solo albumą pavadinimu „The Sea“, kurį kritikai ir gerbėjai pavadino geriausiu atlikėjos darbu. Didžiausiu albumo hitu tapo kūrinys „Think About It“ šturmavęs Europos radijo stotis.

2012 m. dainininkė pristatė net du naujus muzikos rinkinius – šokių muzikos mini albumą (EP) „The Night“ su Londono naktinių klubų žvaigžde Jodie Harsh ir dvylikos dainų kompoziciją „Stages“, kuriame skamba Chisholm perdainuoti kūriniai iš teatro spektaklių ir miuziklų. „Stages“ albume galima rasti ir duetą su Spice Girls kolege Emma Bunton. 2012-ieji metai Melanie pasižymėjo kaip itin darbingi, be solinės muzikinės veiklos ir įvairiausių projektų ji dar spėjo gauti vaidmenį Andrew Lloyd Webber miuzikle „Jesus Christ Superstar“, kuriame vaidino Mariją Magdalietę, surengti bendrą pasirodymą su Spice Girls Londono Olimpinių žaidinių uždaryme, bei su tomis pačiomis Spice Girls merginomis pristatė naują West End miuziklą „Viva Forever“, kuris pastatytas pagal grupės dainas.

Diskografija[taisyti | redaguoti kodą]

Albumai[taisyti | redaguoti kodą]

Singlai[taisyti | redaguoti kodą]

Metai Pavadinimas Albumas
1998
„When You’re Gone“ (su Bryan Adams)
On a Day Like Today
(Bryan Adams albumas)
1999
„Goin' Down“
Northern Star
„Northern Star“
2000
„Never Be the Same Again“ (su Lisa Lopes)
„I Turn to You“
„If That Were Me“
2003
„Here It Comes Again“
Reason
„On the Horizon“
„Let’s Love“ (išleistas tik Japonijoje)
„Yeh Yeh Yeh“ / „Melt“
2005
„Next Best Superstar“
Beautiful Intentions
„Better Alone“
„First Day of My Life“
2007
„The Moment You Believe“
This Time
„I Want Candy“
„Carolyna“
„This Time“
2008
„Understand“ (išleistas tik Kanadoje)
2011
„Rock Me“
(išleistas tik Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje)

„Think About It“
The Sea
„Weak“
„Let There Be Love“
(išleistas tik Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje)
2012
„I Know Him So Well“ (su Emma Bunton)
Stages
„He Ain't Heavy, He's My Brother“ (su The Justice Collective)
2013
„Loving You“ (su Matt Cardle)

EP[taisyti | redaguoti kodą]

 • The Night (2012)

DVD[taisyti | redaguoti kodą]

 • Live Hits (2006)
 • Live at the Hard Rock Cafe (2009)
 • The Sea Live (2012)

Turai[taisyti | redaguoti kodą]

 • From Liverpool To Leicester Square (1999)
 • Northern Star European Tour (2000/2001)
 • Northern Star World Tour (2001)
 • Reason UK & Ireland/Germany Tour (2003)
 • The Barfly Mini-Tour (2004)
 • Beautiful Intentions Live (2005/2006)
 • This Time Canadian Tour (2008)
 • The Sea – Live (2011/2012)

Miuziklai[taisyti | redaguoti kodą]

 • Blood Brothers (2009/2010)
 • Jesus Christ Superstar (2012/2013)

Filmografija[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka