Nikita (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nikita

PavadinimasLa Femme Nikita
Kilmės šalis Prancūzija
Italija
RežisieriusLuc Besson
Scenaristas (-ai)Luc Besson
VaidinaAnne Parillaud
Marc Duret
Metai1990
Žanrasveiksmo
Trukmė118 min.
Kalbaprancūzų, italų ir anglų
IMDb įrašas

Nikita (pranc. La Femme Nikita) – režisieriaus Luc Besson 1990 m. sukurtas veiksmo filmas apie moterį, įkalintą iki gyvos galvos už policininko nužudymą ir sulaukusią pasiūlymo tapti žudike, vykdančią saugumo tarnybų užskymus. Filmas nominuotas Auksiniam gaubliui geriausios užsienio juostos kategorijoje.

Interneto svetainėje „Rotten Tomatoes“ juosta vertinama 87% teigiamų atsiliepimų. 1993 m. JAV buvo sukurtas filmo perdirbinys „Point of No Return“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Bridget Fonda.

1997 m. pasirodė serialas „Jos vardas Nikita“, taip pat paremtas filme pasakojama istorija.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Anne Parillaud – Nikita
  • Marc Duret – Riko
  • Patrick Fontana – Kojotas
  • Alain Lathiere – Zapas
  • Jean–Hugues Anglade – Markas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pankė ir narkomanė Nikita nuteisiama iki gyvos galvos už policininko nužudymą. Įkalinimo įstaigoje ji apsvaiginama vaistais, o atsibudusi sulaukia pasiūlymo – tapti žudike, vykdančia slaptųjų tarnybų užsakymus. Oficialiai paskelbta, jog mergina mirė ir atsisakymas reikštų tikrą jos mirtį.

Po ilgų dvejonių ir pasipriešinimų Nikita sutinka. Treniruotės trunka keletą metų, o po sėkmingai išlaikyto egzamino ji išleidžiama į laisvę ir ima fiktyviai dirbti medicinos įstaigoje. Netrukus Nikita susipažįsta su prekybos centre dirbančiu Marku, tačiau tariamą jos laisvę riboja nuolat gaunamos užduotys...