Neurorinkodara

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Neurorinkodaratarpdisciplininė tyrimų sritis, (neuro)psichologijos bei neurofiziologijos rezultatus aiškinanti ir taikanti rinkodaros kontekste. Neurorinkodara glaudžiai susijusi su neuroekonomika.

Neurorinkodariniuose tyrimuose naudojami įvairių mokslų metodai, pvz., funkcinė magneto rezonanso tomografija bei kt. Neurorinkodara tiria procesus, svarbius vartotojui apsispręsti dėl konkretaus produkto; sieja juos su objektyvizuojamais neurofiziologiniais procesais. Šiuo metu metodikos dar tik kuriamos: pvz., stebima, kokios smegenų sritys yra įvairių produktų dėka aktyvuojamos.

Produktų, su kuriais vartotojas identifikuojasi (dažnai kaip su statuso simboliais), atvaizdai sukelia didesnį aktyvumą tarpinėje prefrontalinėje žievės srityje. Mokslininkų tikslas – pasiekti, kad vartotojų reakcijų formavimosi mechanizmai būtų gerai suvokiami.

Kritikai mato neurorinkodaros panaudojimo piktnaudžiavimo potenciją bei galimas manipuliacijas vartotojų atžvilgiu.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas, sukurtas kaip ironiškas protestas prieš reklamą. Į galvą yra įmontuojama mikroschema, kuri nuolat siunčia aktualizuojamus duomenis į marketingo firmos kompiuterinę sistemą.