Neištikima žmona

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Neištikima žmona

PavadinimasLa Femme infidèle
Kilmės šalis Italija Prancūzija
RežisieriusClaude Chabrol
Scenaristas (-ai)Claude Chabrol
VaidinaStephane Audran
Michel Bouquet
Michel Duchaussoy
Maurice Ronet
Metai1969
Žanraskriminalinė drama
Trukmė98 min.
Kalbaprancūzų
IMDb įrašas

Neištikima žmona (pranc. La Femme infidèle) – 1969 m. režisieriaus Claude Chabrol sukurta kriminalinė drama. 2002 m. JAV buvo sukurtas šio filmo perdirbinys, kuriame vaidino Richard Gere ir Diane Lane.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Stéphane Audran – Helena Devalje
  • Michel Bouquet – Šarlis Devalje
  • Michel Duchaussoy – policijos pareigūnas Diuvalis
  • Maurice Ronet – Viktoras Pegala

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Helena

Šarlis su žmona Helena ir sūnumi gyvena dvare Paryžiaus užmiestyje. Nors šeimyninis gyvenimas atrodo ramus ir laimingas, Šarlis atkreipia dėmesį, kad jo žmona paskutiniu metu kasdien ėmė lankytis mieste, tačiau nenoromis pasakoja, ką ten veikė. Jam kyla įtarimas, kad Helena turi meilužį, todėl nusamdo savo įmonės darbuotoją, kad šis pasektų jo žmoną.

Po keleto dienų Šarliui pateikiama informacija, kad Helena beveik kasdien lankosi tokio Viktoro Pegalos bute ir praleidžia jame keletą valandų.

Vieną dieną, kai Helena lieka namie, Šarlis važiuoja į Paryžių pas Viktorą. Prisistatęs kas esąs, jis aiškina žmonos meilužiui, kad jo šeimoje praktikuojami atviri santykiai ir kiekvienas iš sutuoktinių turi ir savo asmeninį gyvenimą. Jiedu kalbasi, Viktoras pasakoja apie save ir Šarlis apsimeta, kad jam tai įdomu, tačiau netrukus jis pamato suvenyrinį žiebtuvėlį, kurį padovanojo žmonai vestuvių sukaktuvių proga ir kurį ji atidavė savo meilužiui. Jam pasidaro bloga, tačiau vos tik Viktoras nusigręžia, Šarlis griebia nuo stalo sunkų akmeninį biustą ir trenkia juo žmonos meilužiui į galvą. Viktoras krinta ant grindų ir akimirksniu miršta.

Atgavęs pusiausvyrą, Šarlis suvynioja kūną į antklodę ir nugabena jį į savo mašinos bagažinę, o pats sutvarko namus, kad juose neliktų kraujo pėdsakų. Jam bevažiuojant įvyksta avarija ir pasirodo policija. Nors šarlis, į kurį atsitrenkė sunkvežimis, bando išvengti formalumų, policininkai nenusileidžia. Jie bando atidaryti sulankstytą bagažinę, tačiau nepavyksta, o Šarlis, sutvarkius dokumentus, paleidžiamas važiuoti toliau. Jis vyksta į mišką, kur pelkėje nuskandina kūną.

Per keletą sekančių dienų Helena niekaip negali rasti savo meilužio, kol galiausiai pasirodo policija, kurią iškvietė buvusi Viktoro žmona, pasigedusi jo per planuotą susitikimą. Helena tvirtina, kad Viktoro ji beveik nepažinojo, o Šarlis – kad jo niekada nematė. Po dienos policininkai grįžta, tačiau sutuoktiniai tvirtina tą patį.

Vėliau, tvarkydama vyro drabužius, Helena kišenėje aptinka Viktoro nuotrauką ir adresą. Supratusi, kad jis žino apie jos ryšį ir galbūt net nužudė jos meilužį, Helena sudegina nuotrauką ir toliau elgiasi taip, lyg nieko nebūtų nutikę. Filmo pabaigoje, kai Šarlis su žmona ir sūnumi laimingi leidžia laiką sode, pasirodo policija ir jį išsiveda…