Nauji karaliaus drabužiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pirmoji pasakos iliustracija

Nauji karaliaus drabužiai (dan. Kejserens nye Klæder) – danų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno pasaka apie karaliaus drabužius, kurie yra nematomi tiems, kurie yra kvaili ir nekompetentingi, nors realybėje jų nėra iš viso. Pasaka yra išversta į daugiau kaip 100 kalbų.[1]

Pasaka pirmą kartą buvo išleista kartu su pasaka „Mažoji undinėlė“ Kopenhagoje, 1837 m. balandžio 7 d.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Karalius, kuriam rūpi tik jo rūbai ir kaip juos pademonstruoti, nusamdo du audėjus, kurie jam pažada pagaminti geriausios kokybės rūbus. Audėjai iš tiesų yra apsišaukėliai ir įtikina karalių, jog jų pagaminti rūbai yra nematomi tiems, kurie yra netinkami savo pozicijai arba yra beviltiški kvailiai. Rūbų gamybą sukčiai taip pat suvaidina. Taigi niekas, net karalius ar ministrai negali iš tiesų pamatyti drabužių ir todėl yra priversti apsimesti, jog juos mato, antraip, prarastų savo užimamą poziciją. Galų gale apsišaukėliai audėjai praneša, jog drabužiai yra baigti ir suvaidina, kad aprengia karalių. Karalius išvyksta pasirodyti savo žmonėms, kurie taip pat apsimeta, jog mato drabužius nenorėdami pasirodyti kvailiais. Vykstant procesijai staiga vienas mažas vaikas sušaukia, jog karalius yra nuogas ir akimirksniu visa minia taip pat pritaria jam balsu. Karalius suvokia, jog buvo apgautas, tačiau vis tiek tęsia procesiją.

Lietuviški leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Andersen 2005a 4

Bibliografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Andersen, Hans Christian; Wullschlager, Jackie (Ed.); Nunnally, Tiina (Transl.) (2005). Fairy Tales. New York: Viking. ISBN 0-670-03377-4.