Natūriniai mainai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Natūriniai mainai

Mainai (angl. barter) – prekių ir paslaugų mainų sistema, nenaudojanti pinigų kaip tarpininko. Tai prekyba, paremta natūriniais mainais, kai prekės ir paslaugos keičiamos į prekes ir paslaugas nenaudojant pinigų. Prekės įvertinamos pagal pasaulines arba sutartines kainas, siekiant laiduoti mainų ekvivalentiškumą. Natūriniai mainai paprastai vyksta tarp dviejų arba daugelio šalių. Pagrindinės šių mainų priežastys: valiutos trūkumas, konvertavimo išlaidos, kurso nepastovumas, patikimas tiekėjas, laiko sąnaudos, paprastumas ir kt.[1]

Pirmykštėje visuomeninėje bendruomenėje buvo naudojamas tik toks prekybos būdas. Tais laikais žmonės nežinojo kas yra pinigai, o jei jie ir buvo, tai dažnai buvo suprantami kaip prekė. Žmonės vietoj pinigų naudojo vertingesnius, ilgiau galinčius išsilaikyti daiktus, tokius, kaip žvėrelių kailius, grūdus, kriaukles, metalų lydinius.

Dabartiniais laikais dar pasitaiko, kad žmonės apsikeičia daiktais. Taip pat natūriniai mainai išauga hiperinfliacijos laikotarpiu, kai žmonėms sunkiau nustatyti tikrą daiktų kainą pinigais ar iš vis nenori turėti nuvertėjančių pinigų. Vykdant natūrinius mainus stengiamasi iš karto apsikeisti lygiavertėmis prekėmis.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mainų svetainės Lietuvoje:

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]