Pereiti prie turinio

Mutantas (Marvel Comics)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Mutantas Marvel visatoje - asmuo, turintis vadinamąjį X geną, kuris įgalina asmenį išreikšti antžmogiškas galias. Dažniausiai mutantai minimi X-Menų serijos komiksuose. Teigiama, kad mutantai yra sekanti žmonijos evoliucijos grandis. Terminas "mutantas" galioja tik tiems, kas nuo gimimo turi X geną. Tie, kas savo galias įgijo dėl kažkokios išorinės jėgos, vadinami "mutatais".

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi mutantai turi X geną, kuris gali būti perduodamas per keletą kartų, tačiau nepasireikšti jokiame žmoguje. Tačiau genui pasireiškus, žmogus įgyją antžmogiškų galių. Galios būna įvairios ir nenuspėjamos. Jos pasireiškia asmeniui lytiškai subrendus. Tačiau žinomi atvejai, kai galios paisreikšdavo ir vaikystėje ar net būnant gimdoje.

Klasifikacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

OMEGA: Omega lygio mutantai turi aukščiausio lygio galias. Jie yra galingesni už Alfa lygio mutantus.

ALFA: Alfa lygio mutantai turi labai galingas ir naudingas mutanto galias ir jokių trūkumų, tokių išvaizdos pakitimai.

BETA: Beta yra taip galingi kaip alfa, bet jie turi tam tikrus fizinius pokyčius.

GAMA: Gama yra taip pat galingi mutantai, bet jie turi žymius fizinius pokyčius. Šitie pakeitimai daro jų gyvenimą labai komplikuotu, nes labai lengva pasakyti, kad asmuo yra mutantas.

DELTA: Delta lygio mutantai turi nedidelio lygio antžmogiškas galias. Kaip Alfa, jie neturi jokių fizinių pokyčių. Dauguma Deltų net nežino, kad jie yra mutantai.

EPSILON: Epsilon turi smulkias antžmogiškas galias ir žymius fizinius trūkumus. Juos lengva pažinti vien pažvelgus.

Mutavę žmonės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mutavę žmonės nuo mutantų skiriasi tuo, kad jie antgamtines galias įgija dėl technologijos ar kitokių šalutinių veiksnių, o ne dėl X geno. Populiariausias pavyzdys būtų Žmogus-voras jis savo galias įgavo, kai jam įkando radioaktyvus voras. Fantastiškas Ketvertas savo galias įgavo, kai jie patyrė radioaktyvių kosminių dulkių lietų. Kapitonas Amerika galias įgijo, kai išgėrė Superkario Serumą. Apibendrinus, didžioji dalis galias turinčių Marvel herojų yra mutavę žmonės.