Moleskinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vokiškasis bepūkis moleskinas

Moleskinas (rus. молескин; angl. moleskin, iš angl. mole 'kurmis' + angl. skin 'kailis' ) – aštuonių nyčių satininio pynimo labai tankių ataudų sunkus medvilninis merserizuotas audinys, dažomas dažniausiai tamsiomis spalvomis. Po audimo pakerpamas, todėl viena pusė padengta trumpu minkštu pūku. Vartojamas darbo drabužiams.

Žodžiu angl. moleskin vadina ir:

  • iš šio audinio siūtus drabužius (dažniausiai kelnes). Tokie drabužiai žinomi kaip minkšti ir patvarūs. Kai kurie moleskino variantai gerai sulaiko vėją.
  • lipnius pleistrus, kuriuos klijuoja prie odos, kad apsisaugoti nuo pūslių nutrynimo.
  • kurmių kailiukus, kuriuos naudoja aprangai siūti.

Naudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pilkšvai gelsvai žalias (angl. greyish olive-drab) moleskinas buvo naudojamas Bundesvero uniformoms pradedant 7-tu ir baigiant 10-to dešimtmečio pradžia, kai moleskiną pakeitė poliesterio ir medvilnės mišinio ruoželinio pynimo audeklas, margintas Flecktarn tipo kamufliažo dėmėmis. Vokiškojo moleskino paviršius buvo nekirptas (nesuformuotas pūkas), todėl jo geroji pusė buvo plokščia ir glotni (tuo skyrėsi nuo britaniškojo moleskino). Jis buvo tvirtas, tankiai austas audinys, nelaidus vėjui, atsparus trynimui. Jo pagrindiniai trūkumai buvo didelis plotinis tankis ir neatsparumas vandeniui.

Moleskinas dažnai naudojamas siūti kelnėms, kurios panašios į džinsus savo išvaizda, todėl kartais vadinamos moleskininiais džinsais (angl. moleskin jeans).

Moleskino skiautės, padengtos iš blogosios pusės klijine danga, naudojamos kaip pleistras pėdoms apsaugoti nuo pūslių sutrynimo. Jei pūslė jau susidarė, tai moleskino pleistre iškerpama skylė, kad užklijavus pleistrą moleskinas nespaustų pačios pūslės. Storas moleskinas apsaugo pūslės sritį nuo tolesnio trynimo.[1]

Moleskinas naudojamas video ir/ar audio įrašyme su prisegamu mikrofonu (angl. lavalier microphone). Kai norima paslėpti tokį mikrofoną po drabužiais, iškyla problema, nes viršutinis drabužių sluoksnis trinasi į mikrofono paviršių ir įraše atsiranda nereikalingas šio trynimosi triukšmas. Tokį triukšmą labai mažina apie mikrofoną priklijuota moleskino juostelė, kuri pakelia viršutinį drabužių sluoksnį virš mikrofono paviršiaus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]