Modernusis šokis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Manoma, kad šis straipsnis skiria per mažai dėmesio vieniems geografiniams regionams ir per daug – kitiems.
Jei galite, subalansuotai perrašykite straipsnį, neskirdami jokiam regionui perdėto dėmesio. Taip pat galite padėti susitarti dėl sprendimo diskusijų puslapyje.
Toronto Daily Star aprašė pirmą Kanados šiuolaikinio šokio festivalį vykusį 1960 m. vasario 25 d. naujai pastatytoje Toronto Lietuvių parapijos salėje. Jį surengė Jonė Kvietys-Young, Birutė Nagys ir Nancy Lima Dent.[1]

Modernusis šokis – kūrybinis, menininis, parodomasis šokis išsivystęs dvidešimtojo amžiaus pradžioje kaip priešprieša klasikiniam baletui.

Isadora Duncan ir Martha Graham yra šiuolaikinio šokio pradininkės.

Vokietijoje šiuolaikinis šokis buvo žinomas kaip išraiškos šokis ir priskiriamas vokiškam ekspresionizmui. Jį išpuoselėjo Rudolf von Laban.

Danutė Marija Nasvytytė yra išraiškos šokio pradininkė Lietuvoje. 1939 m. ji baigė J. Klamt išraiškos mokyklą Berlyne ir Kaune įsteigė Ritminės gimnastikos ir išraiškos šokio studiją, kurią lankė apie 200 mokinių.

Išraiškos šokio tradicijas Lietuvoje tęsė jos mokinės Kira Katerina Daujotaitė, Lidija Motiejūnaitė. Jos mokinės Jonė Kvietys-Young ir Birutė Nagys po karo gyveno Kanadoje, kur jos kartu su Nancy Lima Dent surengė pirmą Kanados šiuolaikinio šokio festivalį 1960 m. vasario 25 d. naujai pastatytoje Toronto Lietuvių parapijos salėje.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „Dance Collection Danse, Number 60, 2005.“ (PDF). Nuoroda tikrinta 2012 m. spalio 25 d..