Miankalė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Miankalė (pers. شبه جزیره میان‌کاله) - siauras ilgas pusiasalis Kaspijos jūroje Mazadarano provincijoje (šiaurės Iranas).

Pusiasalis atskiria Gorgano įlanką nuo likusios Kaspijos jūros. Pusiasalio aukštis virš jūros lygio yra 23 m, pusiasalyje yra keturi kaimai - Ashuradeh, Qezel-e shomali, Qezel-Mehdi ir Qavasatl. Sąsiaurio tarp rytinio pusiasalio galo ir žemyno žemyniniame krante yra Bender Torkemano uostas.

Ekologija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miankalės pusiasalis yra viena ekologiškai turtingiausių vietovių Vakarų Azijoje. Jame peri daug unikalių Kaspijos paukščių ir roplių rūšių, būdingų tam rajonui. Miankalės pusiasalis ir jo atkirsta įlanka yra tarptautinės reikšmės prieglobstis traukiantiems paukščiams.

Šiai aplinkos apsaugos požiūriu svarbiai vietovei gresia joje vystomi pramonė ir turizmas. Vyriausybė planuoja viešbučių komplekso statybas pusiasalyje, jame numatoma statyti gyvenamus namus.
Paskutiniais metais per pusiasalį migruojančių paukščių ryškiai sumažėjo. Intensyvi medžioklė ir žvejyba pažeidė pusiausvyrą bendrijose, tad daugelis vietinių rūšių atsidūrė ties išnykimo riba.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]