Pereiti prie turinio

Medeljino kartelis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Medeljino kartelis (isp. Cartel de Medellín) - gerai organizuotas narkotikų kartelis su štabu Medeljine (Kolumbija), veikęs 19701993 metais. Jis buvo įkurtas ir vadovaujamas vieno žinomiausių narkobaronų - P. Eskobaro. Sėkmingu laikotarpiu kartelis uždirbdavo apie 60 milijonų dolerių per mėnesį ir kontroliavo apie 80 procentų pasaulio kokaino rinkos.[reikalingas šaltinis] Visą gyvavimo laikotarpį Medelino kartelis kariavo su Kali karteliu, o nuo 1980 m. stipriai konfliktavo ir su Kolumbijos vyriausybe.

Pastarojo konflikto kulminacija buvo 1985 metų teismo rūmų ataka, kurios metu užimtas aukščiausiojo teismo pastatas ir ten buvę žmonės paimti įkaitais. Jų išvadavimo operacija baigėsi nesėkmingai, dauguma įkaitų buvo nužudyti. Tarp jų - maždaug pusė aukščiausiojo teismo teisėjų. Tačiau nėra tvirtai sutinkama, ar tikrai už šias žudynes atsakingas kartelis.

Po P. Eskobaro žūties ir kitų aukštų narių areštų bei mirčių kartelis prarado savo įtaką ir praktiškai iširo. Kai kurios buvusios svarbios jo figūros tęsia narkotikų verslą kitose sąjungose.