Mark Zuckerberg

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas.

Markas Zakerbergas (angl. Mark Elliot Zuckerberg; g. 1984 m. gegužės 14 d.) – amerikiečių milijardierius labiausiai pasaulyje žinomas dėl socialinio tinklo Facebook sukūrimo. Jis tai padarė su savo studijų kolegomis Harvardo universiteteDustin Moskovitz, Eduardo Saverin ir Chris Hughes. Šiuo metu Zuckerbergas yra Facebook prezidentas.

M. Zuckerbergas pasižymėjo itin dideliu pažangumu programavimo srityje jau nuo pat vaikystės, kada pradėjo kurti įvairiausias kompiuterines programas bei žaidimus. Būdamas paaugliu jau lankė įvairius kursus gretimame Mercy koledže. Dar nebaigęs vidurinės mokyklos gavo pirmuosius pasiūlymus dirbti Microsoft ir AOL kompanijose. Šios kompanijos taip pat norėjo nusipirkti ir vieną iš M. Zuckerberg‘o programų „Synapse“ (skirtą klausyti muzikai), dabar žinomą kaip „Pandora“.

Zuckerbergas sukūrė Facebook platformą jo mokslo metais Harvarde 2004 m. vasario 4 d. Tokia mintis jam šovė, kuomet jis sugalvojo sukurti universiteto tinklą. Vėliau su savo kolega Dustinu Moskovitzu jis išplėtė šį tinklą po 45 aukštąsias mokyklas ir tuo metu juo naudojosi tūkstančiai žmonių. 2006 m. rugsėjo mėnesį Facebook platforma išplito už JAV ribų. Nuo to laiko Facebook galimybės plėtėsi ir ši socialinė platforma populiarėjo visame pasaulyje. 2009 m. spalio mėnesį Facebook naudojosi daugiau nei 500 milijonų gyventojų visame pasaulyje.[1] 2010 m. "Time" redakcijos paskelbtas „metų žmogumi“.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]