Pereiti prie turinio

Marilyn: A Biography

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Marilyn: A Biography

Pirmasis leidimas

Autorius Normanas Meileris
Šalis JAV
Žanras biografija
Originalus leidimas
Pavadinimas Marilyn: A Biography
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Leidykla Grosset and Dunlap
Išleista 1973 m.
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 272
ISBN: 978-0448010298

Merlina: Biografija (angl. Marilyn: A Biography) – 1973 m. Normano Meilerio išleista Merlinos Monro biografija. Knyga didelio formato, joje įtraukta daug puikių Monro nuotrauktų, Meileris pateikė tekstą. Pradžioje Lorensas Šileris, sukomplektavęs knygą, pasamdė Meilerį įžangai parašyti, tačiau šis ją išplėtė į ilgą esė.

Paskutiniame knygos skyriuje Meileris teigia esąs įsitikinęs, jog Merliną Monro nužudė FTB ir CŽA agentai, pasipiktinę jos tikėtinu romanu su Robertu F. Kenedžiu. Savo 1987 m. autobiografijoje „Laiko vingiai“ („Timebends“) dramaturgas Arturas Mileris, paskutinis Monro vyras, apie Meilerį rašė aštriai: „[Meileris] pats galavosi vaidindamas savo holivudines fantazijas apie beribę šlovę, seksą ir galią.“

Meileris kaip šaltiniais naudojosi biografijomis „Merlina Monro“ („Marilyn Monroe“, aut. Maurice Zolotow, 1960), „Merlina: Nepapasakota istorija“ („Marilyn: an untold story“, aut. Norman Rosten, 1967) ir „Norma Džyna: Merlinos Monro gyvenimas“ („Norma Jean: the life of Marilyn Monroe“, aut. Fred Lawrence Guiles, 1969).

Kritikų atsiliepimai buvo prieštaringi. Nors nuotraukos buvo giriamos, kritikai labai sumenkino Meilerio tekstą, ypač jo tvirtinimą, kad vyriausybės agentai nužudė Monro.

Interviu pramoginėje laidoje „60 Minutes“, transliuotoje 1973 m. liepos 13 d., Meileris paklausė savo pašnekovo Maiko Voleso, ar šis įsitikinęs savo teiginiu dėl Monro „žmogžudystės“. Volesas atsakė, kad ne. Meileris prisipažino Volesui, kad knygą parašė už pinigus ir kad Kenedžio nužudymo scenarijus padarė knygą perkamesnę.[1]

Iš visų jo darbų šios knygos egzempliorių parduota daugiausia, išskyrus romaną „Nuogieji ir mirusieji“. Biografija buvo spausdinama dešimtmečiais, bet JAV po 2011 m. nebeišleista.[2]

Dviejuose vėlesniuose darbuose, kurių bendraautoris yra Meileris, pateikiami įsivaizduojami Merlinos Monro žodžiai, tai: 1980 m. knyga „Apie moteris ir jų elegantiškumą“ („Of Women and Their Elegance“) ir 1986 m. pjesė „Tuščiagalvė“ („Strawhead“), pastatyta Brodvėjuje, pagrindinį vaidmenį atliko jo duktė Keitė Meiler.[3]

  1. John J. O'Connor (1973-07-13). „TV: Mailer Discusses Death of Marilyn Monroe“. The New York Times. Nuoroda tikrinta 2023-08-09.
  2. „Top 100 most sought after out-of-print books in 2011“. Book Finder. Nuoroda tikrinta 2023-08-09.
  3. Nemy, Enid. (December 20, 1985). „Broadway“ The New York Times, section C2.