Magnificat

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Magnificat“ – mėnesinis maldynas, skirtas kasdieniams Dievo žodžio skaitymams. Jame pateikiami kiekvienos dienos šv. Mišių skaitiniai, Valandų liturgijos ištraukos rytmetinei ir vakarinei ar naktinei maldai, meditacijos ar homilijos pagal tos dienos Evangeliją ir įvairios rubrikos, padedančias geriau pažinti Katalikų Bažnyčios mokymą bei kultūrinį kontekstą, gilinti tikėjimą ir rasti atsakymus į rūpimus dvasinio gyvenimo klausimus.

„Magnificat“ pasaulyje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Magnificat” 1992 m. buvo pradėtas leisti Prancūzijoje. Prancūziška versija platinama visose frankofoniškose šalyse: Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje ir Kanadoje. „Magnificat“ anglų kalba leidžiamas JAV nuo 1998 m.; ispanų kalba – nuo 2003 m. Ispanijoje ir Meksikoje. Pirmas „Magnificat“ numeris Lietuvoje pasirodė 2010 m. kovo mėnesį. Slovėnijoje maldynas leidžiamas nuo 2013 m.

„Magnificat“ Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mintis leisti periodinį maldynėlį „Magnificat” kilo Tiberiados bendruomenės vienuoliams. Jie sutelkė kelias religines bendruomenes bei grupę pasauliečių ir 2010 m. kovo mėnesį Lietuvoje pasirodė pirmasis „Magnificat” numeris. Iš pradžių kolektyvą sudarė vos keli bendradarbiai, kurie rūpinosi tekstų parengimu, maketavimu ir leidinio platinimu bei prenumerata. Šiandien maldynėlį rengia jau išaugęs kolektyvas, dirbantis pusiau savanoriškais principais.

Maldyno tikslas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po įvadinių rubrikų pateikti skaitiniai kiekvienai dienai. Šiokiadienių šv. Mišių skaitiniai ir Evangelija pateikti su meditacijomis iš Bažnyčios Tradicijos. Sekmadieniais liturginius tekstus palydi Lietuvos dvasininkų homilijos. Taigi pirmasis šios knygelės tikslas – paskatinti pasauliečius aktyviai ir sąmoningai dalyvauti Eucharistijos šventime, gyventi su Dievo Žodžiu kasdien.

Be to, „Magnificat“ siekiama padėti tikinčiajam sustiprinti kasdienę asmeninę maldą. Todėl kiekvienai dienai siūloma rytmetinė ir vakarinė (arba kai kuriais atvejais naktinė) malda. Tai ištraukos iš Valandų liturgijos – Visuotinės Bažnyčios maldos. Pasauliečiams siūloma malda yra sutrumpinta siekiant, kad krikščionys galėtų surasti laiko Dievui įtemptoje kasdienybėje.

Rubrikos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Redakcijos žodis
  • Viršelio paveikslas – kiekvieno numerio viršelį puošia vis kitas sakralinės dailės kūrinys, kurį pristato ir komentuoja kompetentingi menotyrininkai
  • Katechezė – popiežiaus katechezių ištraukos
  • Kaip skaityti ir medituoti Dievo žodį – kun. Gedimino Jankūno rengiamas Šv. Rašto komentaras lectio divina principu
  • Evangelijos liudytojai šiomis dienomis – įvairios iniciatyvos siekiant padėti visuomenės atstumtiesiems, skurstantiems ar sunkumus patiriantiems (neįgaliesiems, alkoholikams, benamiams, gatvės vaikams etc.)
  • Istorinės datos – dr. Liudas Jovaiša pristato svarbias visuotinės bei Lietuvos Bažnyčios sukaktis ir įvykius
  • Malda šeimoje – pasiūlymai, kaip melstis šeimoje su vaikais
  • Mėnesio šventasis – šventųjų gyvenimo istorijos

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]