Pereiti prie turinio

Lietuvos valstybinė privatizavimo agentūra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Agentūros buveinė

Lietuvos valstybinė privatizavimo agentūra – Lietuvos valstybinė privatizavimo institucija, veikusi prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Vilniuje 19951997 m.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atstovavo vyriausybei privatizuojant valstybės turtą arba savivaldybėms (pagal atskirą sutartį) – privatizuojant savivaldybių turtą. Agentūra rengė metinį privatizuojamų objektų sąrašo projektą ir teikė jį tvirtinti vyriausybei, rengė privatizavimo programas, kurias tvirtindavo Privatizavimo komisija, nustatydavo objekto privatizavimo būdą, sąlygas, skirdavo savo atstovą į objekto vertės nustatymo komisiją, leido informacinius biuletenius apie privatizuojamus objektus, tvarkė privatizavimo darbų apskaitą, atstovavo vyriausybei teisme dėl privatizavimo sandorių ir kita. Agentūros sprendimai buvo privalomi privatizuojamų įmonių steigėjams.

1997 m. pabaigoje Lietuvos valstybinė privatizavimo agentūra savo teises ir prievoles perdavė Valstybės turto fondui ir buvo pertvarkyta į jo Privatizavimo padalinį.[1]

Direktorius – Kazimieras Vytis Atkočiūnas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Lietuvos valstybinė privatizavimo agentūra. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 345 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Agentūros tinklapis anglų k.