Lietuvos skautija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lietuvos skautijos logotipas

Lietuvos skautijaLietuvos visuomeninė, savanoriška, nepolitinė organizacija, įkurta 1996 m., veikianti pagal įstatuose suformuluotus tikslus, principus ir metodą. Tai yra didžiausia skautus vienijanti organizacija Lietuvoje. Lietuvos skautija atvira Lietuvos gyventojams nepriklausomai nuo jų rasės, tautybės, religijos, lyties ar visuomeninės padėties.

Organizacijos tikslas – ugdyti jaunus žmones, siekiant jų, kaip individų, atsakingų piliečių ir jų vietinės, nacionalinės ir tarptautinės bendruomenės narių, pilno fizinio, intelektualinio, socialinio ir dvasinio potencialo išraiškos.

Lietuvos skautija yra Pasaulio skautų judėjimo organizacijos (World Organization of the Scout Movement) nacionalinė narė. Pasaulio skautų judėjimo organizacija yra tarptautinė, nepolitinė ir susideda iš pripažintų nacionalinių skautų organizacijų.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos skautijos veikla grįsta progresyvios saviauklos sistema, kuri veikia per skautišką įžodį ir priesakus, mokymąsi veikiant, patyrimo laipsnius, specialybių programas ir narystę mažose grupėse. Įvairių amžiaus grupių nariai, padedami suaugusių vadovų, ugdosi charakterį, stiprina pasitikėjimą savimi, komandinio darbo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Pagrindinės skautiškų vienetų veiklos formos - sueigos, stovyklos, žygiai, taip pat šventės, nacionaliniai ir tarptautiniai projektai, mokymai. Didelė dalis programos vykdoma gamtoje.

Amžiaus grupės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Skautiška lelijėlė

Skautiška programa vyksta amžiaus grupėmis:

  • Jaunesnieji skautai ir jaunesniosios skautės (6 - 10 metų). Susibūrę į gaujas, ryši oranžinius kaklaraiščius.
  • Skautai ir skautės (10 - 14 metų). Veikia skiltimis ir draugovėmis, ryši geltonus kaklaraiščius.
  • Patyrę skautai ir patyrusios skautės (14 - 18 metų). Veikia skiltimis ir draugovėmis, ryši vyšninės spalvos kaklaraiščius.
  • Vyresnieji skautai (skautai vyčiai) ir vyresniosios skautės (18 - 29 metų). Veikia būreliais ir draugovėmis, ryši violetinius (skautai vyčiai) ir rugiagėlių spalvos (vyresniosios skautės) kaklaraiščius.

Taip pat veikia jūrų ir oro skautų vienetai.

Lietuvos skautijos vadovai, prisijungę prie skautų judėjimo jau būdami suaugę, vadinami suaugusiais skautybėje, ir ryši pilkus kaklaraiščius. Vadovai, vadovaujantys vienetams arba dirbantys kituose struktūriniuose padaliniuose, vadinami skautininkais (skirstomi į paskautininkus, skautininkus ir vyresniuosius skautininkus), ryši žalius kaklaraiščius. Baigę tarptautinius Gilwell'io (Medinių kauliukų) kursus ant smėlio spalvos kaklaraiščio nešioja medinius kauliukus.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]