Lietuvos parodų stendų statytojų asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Asociacijos logotipas

Lietuvos parodų stendų statytojų asociacija (LIPSTA) – parodų stendų statytojų asociacija Lietuvoje. Vienija 6-ias specializuotas parodų stendų ir kitų laikinų 3D (trimačių) konstrukcijų projektavimo, gamybos, logistikos ir montavimo įmones.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2001 m. organizacija buvo įkurta.

2002-2005 m. buvo tarptautinės parodų serviso federacijos IFES narė.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

LIPSTA sukūrė ir patvirtino tokius dokumentus: „Parodų stendų projektavimo techninės sąlygas“ ir nuostatus „Konkursai parodų stendų projektavimui, pagaminimui, transportavimui, sumontavimui ir išmontavimui“. Šie dokumentai padėjo civilizuotos parodų stendų rinkos pagrindus, suderino parodų stendų vartotojų, projektuotojų ir statytojų interesus.

LIPSTA 20022005 m. organizavo parodų stendų konkursus didžiausių – INFOBALT ir RESTA parodų metu. Šie konkursai skirti pažymėti geriausios architektūros, grafinio dizaino, funkcionaliausius ir kokybiškiausiai atliktus parodų stendus ir jų kūrėjus bei užsakovus. Nuo 2010 metų vėl pradėti rengti geriausių stendų konkursai.

LIPSTA bendradarbiauja su Lietuvos grafinio dizaino asociacija LGDA ir Lietuvos statybininkų asociacija, įeina į NVO Nevyriausybinių organizacijų forumą.

Vadovybė, garbės nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

LIPSTA direktorius (nuo 2015 m.) Kęstutis Petronis. Asociacijos valdybos nariai Erikas Piskunovas, Saulius Valius ir Vilius J. Lunevičius.

Asociacijos valdybos sprendimu už nuopelnus vystant Lietuvoje parodų stendų dizainą ir tarptautinės IFES asamblėjos Vilniuje organizavimą UAB „Visus plenus“ direktoriui Petrui Naprušiui suteiktas asociacijos Garbės nario vardas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]