Pereiti prie turinio

Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga – Žemėtvarkininkų ir hidrotechnikos inžinierių visuomeninė organizacija. Būstinė Akademijoje, Kauno raj.

Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga yra 19181940 m. veikusios ir 1989 m. atkurtos Matininkų ir kultūrtechnikų sąjungos veiklos tęsėja. Sąjungos įstatai priimti 1989 m., patikslinti 1991 m. ir 1996 m. 2008 m. pr. turėjo 1017 narių, žemėtvarkininkų ir hidrotechnikų sekcijas, 74 skyrius (14 žemėtvarkininkų ir 60 hidrotechnikų). Aukščiausiasis sąjungos organas – suvažiavimas, šaukiamas kas 2 metai. Jis renka sąjungos tarybą, tarybos pirmininką ir 2 vicepirmininkus, kurie vadovauja žemėtvarkininkų ir hidrotechnikų sekcijoms.

Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga telkia žemėtvarkos ir hidrotechnikos specialistus aktualiems žemėtvarkos ir hidrotechnikos klausimams spręsti, padeda jiems keistis moksline ir gamybine informacija, rengia konferencijas, mokymus, skatina narių kūrybinę veiklą, rūpinasi jų kvalifikacijos kėlimu, organizuoja žemėtvarkos ir hidrotechnikos specialistų profesinės dienos minėjimus, palaiko ryšius su kitais šalių specialistais. Sąjunga rūpinosi žemės reforma, melioracijos įrenginių pertvarkymu, hidrotechnikos statinių eksploatacija ir apsauga, žemės reformos ir melioracijos darbų finansavimu, įstatymų tobulinimu, specialistų rengimu.

Sąjunga leidžia žurnalą „Žemėtvarka ir hidrotechnika“, 2002 m. išleido bibliografinį žinyną „Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga 2000 m.“ [1]

Tarybos pirmininkai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
  1. Antanas MikniusLietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 354 psl.