Liang Šanbo ir Džu Ingtai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Liang Šanbo ir Džu Ingtai (kin. 梁山伯與祝英台, pinyin: Liáng Shānbó yǔ Zhù Yīngtái) – populiari kiniška legenda apie dviejų jaunuolių, gyvenusių Rytų Dzin (III–V a.), meilę. Pavadinimas dažnai trumpinamas Liang-Džu (梁祝), taip pat pavadinama „Istorija apie įsimylėjėlius, virtusius drugeliais“ („Butterfly lovers“).

Pirmą kartą legenda užfiksuota Tang laikais (IX a.), „Siuan menės užrašuose“ (宣室志 Xuānshì Zhì). Ja paremta ne viena opera [1], pastatyta keletas filmų, tarp jų – animacinės versijos. 1959 m. parašytas „Įsimylėjėlių – drugelių“ koncertas smuikui, kurio leitmotyvai labai išpopuliarėjo.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mergina iš Džedziango, vardu Džu Ingtai, išsiprašo iš namų mokytis Hangdžou mieste. Tačiau kadangi mokslai prieinami tik vyrams, Džu Ingtai turi persirengti vaikinu. Ji susipažįsta su jaunuoliu Liang Šanbo iš tos pačios provincijos. Trejus metus jie drauge mokosi ir tampa artimais bičiuliais. Prieš palikdama akademiją, Džu Ingtai pasiūlo Liang Šanbo vesti savo „seserį“. Atkeliavęs į Džu namus, Liang Šanbo sužino, kad jo studijų draugas iš tiesų yra mergina. Įsimylėjusių jaunuolių jungtuvėms sukliudo Džu Ingtai tėvų planai: jie ją sužadėjo su Ma Vencai. Liangas miršta iš sielvarto (kai kuriose versijose – nužudomas Ma Vencai įsakymu). Vestuvių dieną Džu Yingtai keliaujant į būsimojo vyro namus, pakyla viesulas, trukdantis vestuvininkams nunešti jaunąją toliau nei Liang Šanbo kapas. Džu Ingtai nuėjus prie kapo, kapas atsiveria ir Džu Ingtai šoka į vidų. Iš kapo pakyla du drugeliai.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]