Lee Young-Ho

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lee Young-Ho – Flash

Lee Young-Ho (이영호, g. 1992 m.), plačiau žinomas pseudonimu Flash – profesionalus StarCraft: BroodWar ir StarCraft 2 žaidėjas iš Pietų Korėjos, žaidžiantis „KT Rolster“ komandoje teranų rase. Nuo 2012 m. vasario iki liepos jis užėmė pirmąją vietą pagal KeSPA reitingą ir pirmąją vietą pagal ELO reitingą.

Pirmą sykį OSL lygą Flash laimėjo būdamas penkiolikos metų ir tapo jauniausiu Korėjos BroodWar čempionu, šis rekordas niekada nebuvo pagerintas. Taip pat jam priklauso aukščiausio visų laikų KeSPA reitingo rekordas: 4292,5 taškai (2010 m. rugsėjis).[1] Per savo karjerą Flash yra sužaidęs virš 600 oficialių žaidimų ir jo pergalių – pralaimėjimų santykis yra 444:171 (72,20%)[2], tai yra šiuo metu geriausią pergalių-pralaimėjimų santykį turintis žaidėjas, ir tik vienas iš dviejų žaidėjų, per visą karjerą laimėjusių daugiau kaip du trečdalius žaistų žaidimų (kitas – Lee Jae-Dong (Jaedong). Vienas iš keturių žaidėjų, kurie yra gavę „Auksinės pelės“ apdovanojimą už tris kartus tapimą OSL lygos čempionu. Taip pat ir tris kartus MSL lygos čempionas, tame tarpe du syk iš eilės. Tris kartus iš eilės išrinktas geriausiu metų žaidėju – teranu, sykį geriausiu metų žaidėju apskritai. Vienas iš dviejų žaidėjų, kuriam pavykę tą patį sezoną laimėti išsyk abi pagrindines Pietų Korėjos BroodWar lygas – OSL ir MSL (kitas – Lee Yun-Yeol (NaDa). 2010 m. tapo World Cyber Games pasaulio čempionu.

Flash yra antras pasaulyje elektroninio sporto žaidėjas po Johnathan Wendel (Fatal1ty) pagal bendrą turnyruose laimėtą pinigų sumą (virš 454,5 tūkst. JAV dolerių), ir pirmas pasaulyje skaičiuojant tik kokio nors vieno žaidimo turnyruose laimėtus pinigus (jo atveju – StarCraft Broodwar).[3]

Iki pat BroodWar karjeros pabaigos buvo laikomas vienu iš geriausių ar pačiu geriausiu žaidėju. Pietų Korėjoje pasibaigus BroodWar varžyboms, pradėjo profesionalią StarCraft 2 karjerą. StarCraft 2 yra užėmęs antrąją vietą Major League Gaming turnyre.

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.e-sports.or.kr/static/Eng/ranking.kea?m_code=static_21&imgSel=sel21&year_rank=2010&month_rank=9
  2. teamliquid player database: Flash
  3. esports earnings.com