League of Legends

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
League of Legends
Kūrėjas Riot Games
Leidėjas Riot Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data {{{išleidimo data}}}
Žanras (-ai) MOBA
Režimas Daugelio žaidėjų
Reitingai ESRB: T
Platforma Windows, Mac OS X
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai Minimalūs reikalavimai
Rekomenduojami sistemos reikalavimai
Platinimas siuntimasis internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys nėra
Oficiali League of Legends svetainė‎

League of Legends (dažnai trumpinamas kaip LoL) – internetinis kompiuterinis daugelio žaidėjų žaidimas, kurį sukūrė ir išleido „Riot Games“ pagal populiarųjį to paties žanro žaidimą „Defense of the Ancients“ (DoTA).

Apie „League of Legends“ paskelbta 2008 m., o išleistas jis 2009 m. spalio 27 d. „League of Legends“ buvo palankiai įvertintas jį išleidus ir jo populiarumas paskutiniais metais gerokai išaugo. „Riot Games“ skelbia, kad kasdien šį žaidimą žaidžia 27 milijonai žmonių[1], o piko metu būna prisijungę apie 7.5 milijonų žaidėjų.[2]

Žaidimas yra nemokamas, tačiau kiekvienas norintis gali nusipirkti taškų, už kuriuos galima atsirakinti papildomo turinio (nesuteikiančio pranašumo prieš neperkančius)[reikalingas šaltinis].

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas vyksta žaidėjus suformuojant į dvi skirtingas komandas , vadinamas mėlynąja ir raudonąja (mažiau naujintuose žaidimo žemėlapiuose yra likusios senų spalvų komandos: mėlyna ir violetinė komanda). Priklausomai nuo pasirinkto žemėlapio, tai gali būti 5 prieš 5 arba 3 prieš 3 arba 1 prieš 1 komandos . Kiekvienas komandos narys prieš prasidedant mačui, per ribotą laiko tarpą pasirenka čempioną (Champion) – veikėją, kurį valdys viso mačo metu.

Kiekvienas žemėlapis yra sudarytas iš 2 bazių skirtingose žemėlapio pusėse (vienai ir kitai komandai), džiunglių bei keleto perėjų, jungiančių bazes.

Žaidimo eiga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visų žaidėjų pasirinkti čempionai atsiranda vadinamajame fontane, jų komandos bazėse, priešingose žemėlapio pusėse. Netoliese jų yra Nexus'as. Šis kristalo formos kūrinys yra pagrindinis žaidimo tikslas – kai kurios nors komandos Nexus'as sunaikinamas, žaidimą laimi jį sugriovusi komanda. Siekiant nusigauti iki priešingos komandos Nexus, reikia pereiti per visą perėją, kurią gina priešingos komandos bokštai. Braudamiesi per perėjas čempionai pasikelia lygį žudydami priešų čempionus ir jų pakalikus (angl. minions) (kompiuterio valdomus personažus, periodiškai atsirandančius iš Nexus ir puolančius priešų komandos objektus). Lygį pasikelti galima ir džiunglėse, kovojant prieš neutralius monstrus. Ties kiekvienu įėjimu į bazę stovi inhibitorius (angl. inhibitor), kurį sugriovus gerokai sustiprėja atsirandantys pakalikai.

Kiekvienas įveiktas pakalikas, neutralus monstras ir objektas už nugriovimą suteikia auksinių, kuriuos galima išleisti apsipirkinėjant parduotuvėje, esančioje prie fontano.

Fontane visų čempionų gyvybės palaipsniui atsistato.

Žemėlapiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu yra išleisti ir veikiantys 2 žemėlapiai, tačiau esant įvairiems eventams žaidimo kūrėjai išleidžia naujus ir laikinus žemėlapius.

Summoners Rift – pirmasis, pats populiariausias ir daugiausiai žaidžiamas „League of Legends“ žemėlapis. Žaidėjai žaidžia 5 prieš 5, trijose perėjose. Jei pasirenkamas normalus žaidimo režimas, tuomet kiekvienas žaidėjas turi 90 sekundžių pasirinkti čempioną, o po to žaidimas prasideda. Galimas ir reitinguotas žaidimo režimas, kuriame komandų kapitonai iš pradžių parenka po 5 čempionus, kurių šiame mače rinktis nebus galima. Vėliau kiekvienas žaidėjas laukia savo eilės ir turi per 30 sekundžių išsirinkti čempioną iš likusiųjų.

The Howling Abyss – trečiasis žemėlapis, kuris turi tik vieną perėją. Žaidėjai kovoja 5 prieš 5 vienoje perėjoje. Čempionai yra parenkami atsitiktinai, nebent yra žaidžiamas "Poro King" Šiame žaidimo režime negalima sugrįžti į bazę atsistatyti gyvybių, taip pat negalima apsipirkti išėjus iš fontano.

Čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2022 metų lapkričio 3 dieną buvo išleistas 160-asis čempionas. Dauguma čempionų turi 1 pasyvų ir 4 aktyvius sugebėjimus, kuriuos aktyvuoja pats žaidėjas. Paskutinis, ketvirtasis, sugebėjimas vadinamas pagrindiniu ir yra stipriausias iš visų likusių. Kiekvienas čempionas gali atakuoti ir paprastai. Vienų čempionų pagrindinis žalos šaltinis yra sugebėjimai, kitų paprastos atakos, pagal tai jie skirstomi į AP (angl. Ability Power) ir AD (angl. Attack Damage) čempionus.

Turnyrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„League of Legends“ turnyrai šiuo metu yra tarp didžiausių ir daugiausiai susidomėjimo sulaukiančių e-sporto renginių pasaulyje. Vienas pirmųjų „League of Legends“ turnyrų buvo surengtas 2010 m. World Cyber Games didžiajame finale. Jame varžėsi komandos iš Kinijos, Europos bei JAV, tačiau pergalę pasiekė ir 7000 JAV dolerių laimėjo „Counter Logic Gaming“ komanda iš JAV.[3]

2011 m. vasarą rengto 1-ojo „League of Legends“ sezono finalo prizinis fondas siekė 100 000 JAV dolerių. Šiame turnyre triumfavo Europos komanda „Fnatic“, įveikusi kitas Europos, JAV bei Azijos komandas ir gavo 50 000$ apdovanojimą.[4] Turnyrą iš viso stebėjo 1,6 milijono žiūrovų, o pusfinalio mačo metu turnyrą stebėjo daugiau nei 200 tūkstančių žmonių.[5]

2012 m. spalį rengtąjį antro sezono finalą laimėjo Taivano komanda Taipei Assasins, užsitikrindama 1 milijono JAV dolerių prizą. Daugiau nei 8 milijonai žmonių stebėjo turnyrą ir net 1,1 milijonas žmonių stebėjo turnyro finalą tiesiogiai. Tais metais, tai buvo daugiausiai peržiūrų turėjęs elektroninio sporto turnyras pasaulyje.[6]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. MacManus, Christopher (2012-10-12). „League of Legends the world's 'most played video game'. CNET. CBS Interactive. Nuoroda tikrinta 2013-01-19. 
  2. „League of Legends players summit a new peak“. Riot Games. 2013-03-13. Nuoroda tikrinta 2013-03-18. 
  3. WCG 2010 prize money + distribution revealed | SK Gaming Archyvuota kopija 2013-10-15 iš Wayback Machine projekto.
  4. Fnatic hxd Harry Wiggett (2011-06-20). „FnaticMSI.LoL are DHS Champions! Winning $50,000“. FNATIC.com. Suarchyvuotas originalas 2011-07-01. Nuoroda tikrinta 2011-12-07. 
  5. John Funk (2011-06-23). „The Escapist : News : League of Legends Championship Draws 1.69 Million Viewers“. The Escapist. Suarchyvuotas originalas 2016-03-04. Nuoroda tikrinta 2011-12-07. 
  6. „Taipei Assassins triumph in 'League of Legends' world finals“. Nuoroda tikrinta 2012-10-14.