Pereiti prie turinio

Langkavis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žemėlapis Langkawi.
Paplūdimys Langkavio saloje
Kabantis tiltas virš atogrąžų miškų kupolo.

Langkavis (malaj. Langkawi) − sala šiaurės vakarų Malaizijoje, Kedaho valstijoje, prie sienos su Tailandu; archipelagas iš 99 salų Andamanų jūroje, 30 km nuo Malaizijos pakrantės. Sostinė ir didžiausias salos miestas − Kuahas. Salos plotas − 478,5 km². Gyventojų − 67,792.

Kuaho mieste yra daug viešbučių, verslo centrų, parduotuvių ir restoranų. Prekybos centruose prekiaujama prekėmis be muito mokesčio, tačiau turistai šioje šalyje privalo išbūti ne mažiau kaip 72 valandas. Salos paplūdimiai yra balto smėlio, o jūra žydra ir skaidri. Povandeninis pasaulis vilioja nardytojus iš viso pasaulio. Čia puikiai išvystytas turizmas.

Langkavio saloje yra Mashuri memorialinė sodyba. Tai paminklas merginai, kuri, pagal legendą, prakeikė Langkavio salą. Legenda pasakoja, kad prieš du šimtus metų mergina anytos buvo apkaltinta nuodėme. Pagal papročius, grįžęs vyras iš karo turėjo nužudyti žmoną. Kai jis peiliu dūrė į jos širdį, pradėjo bėgti baltas kraujas. Tai buvo įrodymas, kad žmona nekalta. Mashuri prieš mirtį prakeikė salą ir jos gyventojus 7 kartoms. Tik 1990 m. prakeikimas nustojo galioti ir dabar Langkavi tapo vienu iš nuostabiausių Azijos kurortų. Salos gyventojai dabar Mashuri laiko tautos didvyre.

Langkavio saloje yra legendų ola (Gua Čerita), kurios sienos išpuoštos neiššifruotais, senoviniais raštmenimis.

Saloje yra vienas vienas iš didžiausių Azijoje okeanariumas (virš 5000 įvairiausių jūros gyvūnų). Penkiolikos metrų tunelis suteikia galimybę lankytojams stebėti povandeninio pasaulio gyvenimą natūraliomis sąlygomis.

Jūros parkas yra sudarytas iš keturių nedidelių salų. Čia saugomi nuostabūs koralų rifai.

Krokodilų fermoje saugoma daugiau nei 1000 rūšių krokodilų bei aligatorių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]