Pereiti prie turinio

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio LR alkoholio kontrolės įstatymas)

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymas – Seimo priimtas įstatymas, aprašantis alkoholio kontrolę Lietuvoje. Šiame įstatyme ir kituose teisės aktuose numatytų alkoholio produktų gamybos, importo, vidaus prekybos, vartojimo, alkoholio reklamos valstybinio reguliavimo priemonių, skirtų alkoholinių gėrimų bendrajam suvartojimui, taip pat alkoholinių gėrimų, kitų produktų, kuriuose yra etilo alkoholio, vartojimo nulemtoms kenksmingoms pasekmėms sveikatai ir ūkiui mažinti, visuma[1].

Įstatymo priėmimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

A. Matulo ir B. Vėsaitės inicijuotas pataisas priėmė Seimas ir uždraudė alkoholio reklamą nuo 6 val. ryto 23 val. vakaro. Todėl televizijų transliacijos su sporto renginiais (krepšinis, futbolas, Formulė 1 ir kitų sporto šakų), kurių daugumą remia alkoholinių gėrimų gamintojai, nuo 2008 m. sausio 1 d. buvo rodomi netiesiogiai po 23 valandos vakaro[2]. Internete buvo inicijuota peticija, kurioje pasirašė daugiau nei 60 tūkstančių žmonių [3].

2008 m. balandį Seimo nariai nutarė ir toliau drausti alkoholio reklamą televizijos ar radijo transliacijų metu nuo 6 val. ryto iki 23 val. vakaro. Tačiau po diskusijų parlamentarai pritarė trijų Seimo narių – Birutės Vėsaitės, Antano Matulo ir Alfredo Pekeliūno – pataisomos, kuriomis nebus ribojama alkoholio reklama per tiesiogiai transliuojamus ar retransliuojamus tarptautinius meno, kultūros renginius ar sporto varžybas[4]. Pataisos teigia, kad bus galima rodyti alkoholio gamintojų logotipus. Seimas taip pat nutarė, kad nuo 2012 metų būtų uždrausta bet kokio stiprumo alkoholio reklama visose visuomenės informavimo priemonėse (spaudoje, radijuje, televizijoje ir kt.).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]