Kuprių koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°59′10″š. pl. 24°50′06″r. ilg. / 55.986156°š. pl. 24.835047°r. ilg. / 55.986156; 24.835047

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Kuprių koplyčia
Kuprių koplyčia.JPG
Vyskupija Panevėžio
Dekanatas Biržų
Savivaldybė Biržų rajonas
Gyvenvietė Kupriai (Vabalninkas)
Statybinė medžiaga medis
Pastatyta 1746 m.

Kup­rių Šv. Sta­nis­lo­vo kop­ly­čia – kapinių koplyčia, esanti Kupriuose, Biržų rajone, 5 km į vakarus nuo Vabalninko, netoli kelio  1316  KučgalysKupreliškisLamokai . Koplyčią supa veikiančios kaimo kapinės.

Priklauso Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai,[1] įtraukta į turistinį maršrutą „Biržų krašto medinės bažnyčios ir koplyčios“.[2] Vyksta tradiciniai Šv. Sta­nis­lo­vo atlaidai, sukviečiantys esamus ir buvusius kraštiečius. Atlaiduose ne kar­tą da­ly­va­vo mon­sin­jo­ras Ka­zi­mie­ras Va­si­liaus­kas (šiose kapinėse palaidoti jo tėvai), tuo­me­ti­nis Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, ki­ti dva­si­nin­kai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Is­to­ri­niai šal­ti­niai tei­giama, jog Kup­rių Šv. Sta­nis­lo­vo kop­ly­čia pa­sta­ty­ta vietos gyventojų 1746 m. Anksčiau buvo priimta mi­ru­sį­jį at­ly­dė­ti į kop­ly­tė­lę ir pa­lik­ti vie­ną. Ar­ti­mie­ji na­muo­se ruoš­da­vo­si lai­do­tu­vėms. Lai­do­ji­mo tra­di­ci­jos ilgainiui pasikeitė. Mi­ru­sie­ji šar­vo­ja­mi bend­ruo­me­nės, lai­do­ji­mo na­muo­se. Bet kar­tais pa­gei­dau­ja­ma, kad ve­lio­nio kars­tas dar bū­tų įnešamas į kop­ly­tė­lę. Au­ko­ja­mos ge­du­lin­gos Mi­šios. Jau­na­ve­džiams Kup­rių Šv. Sta­nis­lo­vo kop­ly­tė­lė­je ku­ni­gai tei­kia San­tuo­kos sak­ra­men­tą. Pir­mo­ji iš­kil­min­ga ce­re­mo­ni­ja vy­ko 2010 m.

Po 35 metų pertraukos, 2014 m. atliktas koplyčios remontas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka