Komivojažierius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Tango-nosources.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Komivojažierius (pranc. commis voyageur,[1] commis komisas ir voyage – kelionė) – prekiautojas, prekes perkantis tiesiai iš gamintojo ar didmenine prekyba besiverčiančios įmonės (didmenininko) ir jas parduodantis mažmenine prekyba besiverčiančioms įmonėms ar galutiniam vartotojui.

Komivojažierius – fizinis asmuo.[2]

Veiklos sritys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mažmenine prekyba užsiimantys asmenys paprastai užsiima įvairių produktų, prekių prekyba, todėl jiems ne visada apsimoka vykti pas gamintojus ar urmininkus ir įsigyti prekių nedideliais kiekiais. Komivojažieriai atlieka savotišką tarpininko vaidmenį prekybos rinkoje tarp pačių verslininkų.

Taip pat yra toks prekybos būdas, kaip prekių pasiūlymas galutiniam vartotojui ne prekybos vietoje, kai einama per jų gyvenamas vietas, namus, butus. Tokiu būdu galutiniam vartotojui nereikia kur nors vykti ieškoti prekių. Šiuo prekybos būdu ne visi pirkėjai būna patenkinti, kadangi negali palyginti kainų, siūlomos ne visada norimos pirkti prekės.

Veiklos ypatumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komivojažierius paprastai dirba vienas, nešioja prekes pats ar didesniems jų kiekiams vežioti turi automobilį ar autobusiuką ir prekiauja tik vienos rūšies ar tik vieno gamintojo ar didmenininko prekėmis. Jie praktiškai niekada nesudaro su gamintojais ar prekiautojais jokių sutarčių, tiesiog atvažiuoja ir perka prekes kaip sau.

Komivojažieriai prekiaujantys didesniais kiekiais su mažmenininkais visada stengiasi minimizuoti likučius, nes neturi didesnių sandėliavimo patalpų, kas yra ypač svarbu prekiaujant, pvz., greitai gendančiais produktais.

Lietuvoje komivojažerystės paslaugas galima teikti ir tik turint verslo liudijimą. Kartais komivojažerystės paslaugas pradeda teikti gamintojai ir didmenininkai. Jie siekiantis padidinti pardavimų apimtis savo prekiaujamą produkciją išvežioja patys į kitų prekiautojų prekybos vietas tokiomis pačiomis kainomis, kaip, kad būtų pardavinėję iš sandėlio ar bazės.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Ar „komivojažierius“ dar vartojamas žodis?. VLKK. Nuoroda tikrinta 2022-04-23.
  2. Komivojažierius. Visuotinė lietuvių enciklopedija. Nuoroda tikrinta 2022-04-23.