Kolumbijos liberalų partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kolumbijos liberalų partija (PLC, isp.:Partido Liberal Colombiano) – didžiausia Kolumbijos demokratinio socializmo srovės politinė partija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurta 1848 m. Chaviero de Rochas ir Manuelos Ramires iniciatyva. Jau 1849 m. Kolumbijos prezidentas buvo išrinktas pirmasis liberalas Chose Hilarijus Lopesas, o iki 1884 m. net 13 prezidentų atstovavo liberalams. 1863 m. buvo priimta viena demokratiškiausių to meto konstitucijų. Partija per ilgą gyvavimo laikotarpį ne kartą keitė savo ideologines nuostatas nuo krikščioniškojo socializmo iki šiuolaikinės socialdemokratijos.

1930 m. prezidentu visuotiniuose rinkimuose vėl buvo išrinktas liberalas Enrikė Olaja Hetera, po jo prezidentais buvo dar 11 liberalų, keli jų po dvi kadencijas. 2002 m. išrinktas Kolumbijos prezidentu Alvaras Uribė Velesas taip pat buvo liberalų partijos narys.

2002 m. parlamento rinkimuose liberalai gavo 54 vietas iš 161 Atstovų rūmuose ir 28 vietas iš 102 Senate.

Daugumą liberalai nuolat sudaro ir didžiojoje dalyje savivaldybių.

Prie partijos veikia jaunimo organizacija Juventudes liberales, turi savo Liberalios minties institutą. Leidžia laikraštį „Vanguardia Liberal". Socialistų Internacionalo narė nuo 1999 m. lapkričio 8 d.

Pirmininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 2002 m. – Piedadas Kordoba,
  • 2005 m. – Cezaris Gavirija Truchiljas.
  • Generalinis sekretorius Chuanas karlosas Posada Garsija-Penja.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oficiali svetainė