Ketvirtoji ranka

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ketvirtoji ranka
Ketvirtoji ranka.jpg
Autorius(ė) John Irving
Žanras romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas The Fourth Hand
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Išleista 2001
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Daiva Daugirdienė
Leidykla Alma Littera
Išleista 2009
Puslapių 312

Ketvirtoji ranka“ (angl. „The Fourth Hand“) – JAV rašytojo Džono Irvingo romanas, parašytas 2001 m.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Niujorkas televizijos žurnalistas Patrikas Valingfordas atvyksta į Indiją daryti reportažo, kurio metu liūtas suėda jam kairės rankos plaštaką - tai pamato milijonai televizijos žiūrovų ir Patrikas akimirksniu tampa "liūto vaikiu". Garsus chirurgas Bostone Nikolas Zajakas laukia galimybės atlikti pirmąjį plaštakos persodinimą Jungtinių Amerikos istorijoje. Po įvykio jis suranda Patriką ir gavęs sutikimą atlikti jam persodinimą ima ieškoti tinkamo donoro.

Viskonsine gyvenanti ištekėjusi moteris nori padovanoti vienarankiui jos vyro kairę plaštaką kai šis mirs, tačiau jos vyras ir gyvas, ir sveikut sveikutėlis. Iškart po nelaimingo atsitikimo kai žūva jos vyras, ji paskambina chirurgui ir susitaria dėl rankos pervežimo į Bostoną. Laukiant procedūros, Dorisa apturi intymius santykius su Patriku, paaiškindama tai tuo, jog visada norėjo turėti vaiką. Plaštaka sėkmingai persodinama.

Patrikas įsimyli Dorisą, kuri turi kūdikį Otą Klauzeną jaunesnįjį. Deja, Dorisa neatsako jam tuo pačiu, išskyrus tai, kad leidžia intymiai liesti ją su kairiąja ranka, kuri priklausė jos vyrui. Po vienerių metų ranka "nebenori" Patriko kūno ir tenka pakartotinai lankytis pas chirurgą. Procedūrų metu Dorisa vėl pasimyli su Patriku, o vėlia ir išteka už jo.

Kūrinys "Ketvirtoji ranka" yra labai įdomus ir keistas kūrinys, kuriame Džonas Irvingas analizuoja svarbias temas - praradimą, meilę, sielvartą. Kūrinys taip pat verčia susimąstyti ar verta suteikti kitam žmogui antrą galimybę pasitaisyti.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]