Ken Follett

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kenas Foletas
angl. Ken Follett
Gimė 1949 m. birželio 5 d. (74 metai)
Kardifas, Velsas, Jungtinė Karalystė
Tautybė Velso
Sutuoktinis (-ė) Barbara Follett
Veikla romanistas
Vikiteka Ken Follett

Kenas Foletas (angl. Ken Follett; g. 1949 m. birželio 5 d. Kardife, Velse) – Velso rašytojas, rašantis trilerio bei istorinės fantastikos tematika.

Buvo vyriausias iš trijų brolių. Jo tėvai, Martin ir Veenie Follett, vaikystėje jam ir jo broliams neleisdavo žiūrėti televizorių, filmus ar klausytis radijo. Jo mamos istorijos ir jo sugalvoti nuotykiai jį linksmino. Jis pradėjo skaityti kai buvo dar visai jaunas.

Kai K. Follett buvo dešimt metų, jo šeima persikėlė į Londoną, kur jis tęsė studijas. Jis įstojo į filosofijos katedrą University College London (UCL). Tuo metu augo jo politinis susidomėjimas.

Jis 1968 m. vedė savo pirmąją žmoną Mariją ir su ja susilaukė sūnaus. Jis 1970 m. baigė studijas UCL ir pradėjo studijuoti reklamos magistrą. Vėliau, 1982 m., jis vedė politikᶒ Barbarą Follett.

K. Follett dirbo žurnalistu laikraštyje „South Wales Echo“ Kardife ir laikraštyje „Evening Standard“ Londone. Follett paliko žurnalisto darbą leidykloje ir pradėjo rašyti. Jo sėkmė prasidėjo su 1978 m. romano „Eye of the Needle“ pristatymu. Ken Follett išleido 29 knygas per paskutinius 35 metus.

K. Follett rašo įvairaus žanro romanus. Jis rašo trilerius, šiuolaikinius romanus ir istorinius romanus.

Tačiau jis geriausiai žinomas dėl savo pirmo trilerio „The Key to Rebecca“ (1985 m.) ir bestselerio „The Pillars of the Earth“ (1989 m.).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]