Karina Krysko

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Karina Krysko
Biografija
Pilnas vardasKarina Krysko
Gimė1981 m. gegužės 14 d. (42 metai)
Vilnius, Lietuva
ŽanraiPop
Veiklavokalistė
Aktyvumo metai2005 – dabar

Karina Krysko (g. 1981 m. gegužės 14 d. Vilniuje) – Lietuvos dainininkė ir televizijos laidų vedėja, 20052011, ir nuo 2012 metų pop grupės „69 danguje“ narė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Savo karjerą kaip šokėja pradėjusi Karina dar 2001-aisiais, studijuodama choreografiją Vilniaus konservatorijoje, kartu su prodiuseriu Egmontu Bžesku įkūrė modernaus šokio studiją „Karman“. Per ketverius metus, iki pat savo muzikinės karjeros pradžios, kartu su šia studija ji pastatė ne vieną spektaklį, taip pat, kaip šokėja, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose. Jau tada ji šoko roko operoje „Jūratė ir Kastytis“ ir Maskvos šou balete „Todės“.

2005 metais tapusi popmuzikos merginų grupės „69 Danguje“ nare, ji Lietuvoje išgarsėjo kaip dainininkė. Per kelerius metus merginos įvairiuose muzikos apdovanojimuose ne sykį buvo išrinktos „Metų grupe“.

2007-2009 metais ji buvo trijų televizijos laidų vedėja, taip pat – nuolatinė šokių ir muzikos TV projektų dalyvė. Kartu su būsimu vyru Sauliumi Skambinu, 2008-aisiais nugalėjusi nacionalinėje atrankoje, ji atstovavo Lietuvai Eurovizijos šokių konkurse, kur iškovojo 4-ąją vietą.

Nuo 2006-ųjų ji įgarsino bent septynių animacinių filmų herojes.

Karina Krysko 2022

K. Krysko 2012-aisiais sujungė muzikinės ir šokių karjeros metu įgytus įgūdžius ir vaidino miuzikluose. Nuo to laiko ji sukūrė šešis vaidmenis įvairiose roko operose ir miuzikluose. Mersedesos vaidmuo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, režisieriaus Kęstučio Jakšto pastatytame miuzikle „Grafas Montekristas“, jai pelnė Kauno „Fortūnos“ apdovanojimo statulėlę už geriausią metų debiutą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]