Karalių kova

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Karalių kova

1999 m. JAV Bantam Spectra leidimo viršelis

Autorius George R. R. Martin
Šalis JAV
Žanras Maginė fantastika
Serija Ledo ir ugnies giesmė
UDK: 821.111(73)-312.9
Originalus leidimas
Pavadinimas A Clash of Kings
Šalis Jungtinė Karalystė
Kalba anglų
Leidykla Voyager Books
Išleista 1998 m.
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 761
ISBN: 000224585X
ISBN-13: 9780002245852
OCLC: 222165290
Pirmasis lietuviškas leidimas
Pavadinimas Karalių kova
Leidykla Alma littera
Išleista 2013 m.
Vertėjas Leonas Judelevičius
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 756
ISBN-13: 978-609-01-1093-5

Karalių kova (angl. A Clash of Kings) – antroji knyga iš planuojamų septynių tomų maginės fantastikos romanų sagos „Ledo ir ugnies giesmė“, kurios autorius Džordžas R. R. Martinas. Knyga pirmą kartą išleista 1998 m. lapkričio 16 d. Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmasis leidimas pasirodė tik 1999 m. kovą. Kaip ir pirmoji knyga „Sostų žaidimas“, ši pelnė „Locus“ premiją (1999 m.) už geriausią romaną ir buvo nominuota „Nebula“ premijai.[1]

Pagal romaną pastatytas televizijos tinklo HBO serialo „Sostų žaidimas“ antrasis sezonas.[1]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Knygoje „Karalių kova“ aprašomas Vesteroso Septyniose karalystėse vykstantis pilietinis karas, tuo tarpu Nakties sargyba surengia žvalgomąjį žygį, siekdami išsiaiškinti paslapties kupinas aplinkybes, galimai susijusias su už sienos gyvenančiais vaildlingais, save besivadinančiais laisvais žmonėmis. Tuo pat metu Daneiris Targeirin tęsia savo planus atsikovoti jos giminei kadaise priklausiusias Septynias karalystes.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Septynios karalystės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mirus karaliui Robertui Barateonui, jo posūnis Džofris Barateonas bei broliai Renlis ir Stanis paskelbia pretenzijas į Vesteroso sostą. Robas Starkas paskelbiamas karaliumi Šiaurėje, tuo tarpu Beilonas Greidžojus apsiskelbia Geležinių salų karaliumi ir užpuola vakarinę Šiaurės regiono pakrantę.

Prasideda vadinamasis Penkių karalių karas. Stanio Barateono ir jo brolio Renlio mūšio išvakarėse Renlis nužudomas jo brolio dvasininkės Melisandros, kilusios iš Ašai, kerų. Šiaurėje susikauna karaliaus Robo ir Taivino Lanisterio kariaunos, tuo tarpu Teonas Greidžojus, pasinaudojęs mūšių įkarščiu, surengia Vinterfelo apgultį. Robui Starkui skinant laurus viename po kito mūšyje prieš Lanisterius, pats Taivinas pradeda puolimą, bet yra priverstas pasitraukti, pasklidus žiniai, jog Stanis Barateonas pasuko link Karaliaus Uosto, kurį apginti ruošiasi Tyrionas Lanisteris, ketindamas priešo laivus sulaikyti graikiškąja ugnimi ir masyvia miesto kalvių nukaldinta grandine.

Siena[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nakties sargybos žvalgai išsiaiškina, jog vaildlingus po viena vėliava vienija Mansas Reideris, apsiskelbęs „karaliumi anapus Sienos“. Ties Skirlingo perėja Korinas Halfhandas ir Džonas Snou įspraudžiami į kampą, tad Korinas paliepia Snou pasiduoti į nelaisvę ir išsiaiškinti Manso kėslus. Kaip paaiškėja, Mansas žygiuoja sienos link su trisdešimties tūkstančių vaildlingų kariauna, kurios gretose yra vargų, milžinų ir mamutų.

Rytai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Daneiris Targeirin, lydima riterio Džoros Mormonto ir jos likusių pasekėjų bei trijų neseniai išsiritusių drakonų, pasiekia Karto miestą, kur jai į draugus ima pirštis grupelė iškilių miesto pirklių bei raganių gildija, besikėsinantys į jos drakonus.

Apdovanojimai ir nominacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „1999 Award Winners & Nominees“. Worlds Without End. Suarchyvuotas originalas 2009-08-04. Nuoroda tikrinta 2009-07-25.