Kanotjė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Dainininkas su kanotje
Maždaug 1900 m. stiliaus kanotjė, tokias kartais dėvi kai kurie tradiciniai barbershop music stiliaus atlikėjai.

Kanotjė (angl. boater; rus. канотье, basher, skimmer, katie, sennit hat) – skrybėlė, paprastai šiaudinė, labai žemo cilindro formos viršumi.

Istoriškai susijusi su plaukiojimu jachtomis ir irkliniais laiveliais. Pavadinimas kanotjė kilęs iš pranc. canotier 'irkluotojas'.

Kanotjė paprastai pinamas iš juostelių (angl. sennit straw), kurios būna supintos iš plonesnių juostelių ar žolių. Jos viršus būna standus arba minkštas, paprastai apjuostas kaspinu, kurio spalvos simbolizuoja mokyklą, irkluotojų komandą ar panašią visumą. Bryliai plokšti, gana platūs.

Kanotjės XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje buvo populiarūs vasariniai galvos apdangalai. Dabar kanotjės retos, jas dėvi buriavimo ar irklavimo bei kai kuriuose teatro ar muzikos renginiuose. Yra kai kurių mokyklų (pvz., Londono Harrow School) moksleivių senoviško stiliaus mokyklinių uniformų dalis.

Nebrangias putplasčio ar plastiko kanotjes (JAV angl. skimmer) kartais naudoja JAV politinėse agitacijos kampanijose.

Australijoje, N. Zelandijoje ir Pietų Afrikoje kanotjės tebėra tradicinės mokyklinės uniformos dalis.

Iš šiaudų daromos kanotjės anksčiau buvo ir dabar tebėra laikomos šiltų orų skrybėle. Kai kuriuose šalyse laikais, kai visi vyrai būdami lauke dėvėdavo skrybėles, egzistavo Šiaudinės skrybėlės diena, kai vyrai žiemines skrybėles pakeisdavo į vasarines. Tai būdavo vasaros pradžios ženklas. Tiksli Šiaudinės skrybėlės dienos data priklausydavo nuo vietovės. Pvz., Filadelfijoje ji būdavo gegužės 15 d.