Juozo Naujalio memorialinio muziejaus filialas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°1′4.43″ š. pl. 23°46′59.12″ r. ilg. / 55.0178972°š. pl. 23.7830889°r. ilg. / 55.0178972; 23.7830889

Muziejus

Juozo Naujalio memorialinio muziejaus filialas – Juozo Naujalio memorialinio muziejaus padalinys,[1] nuo 2005 m. veikiantis Juozapo Liekio sodyboje Biliūnų km., Raudondvario sen., Kauno raj.

Muziejus įsikūręs už 10 km į šiaurę nuo Raudondvario. Važiuojant keliu  141  KaunasJurbarkasŠilutėKlaipėda  Raudondvaryje pasukama į kelią  1922  RaudondvarisNaujieji BernatoniaiŽemaitkiemis  . Pirmąjį posūkį filialo link žymi rodyklė su užrašu „Bernatoniai 4 km“, o pavažiavus beveik 8 km šia kryptimi iš tolo matyti sodybos medžiai su gandralizdžiais. Į sodybą nukreipia rodyklė „Biliūnai 1 km“.

Ant Nevėžio upės kranto eksponuojama etnokultūros ir senovinės technikos kolekcija, krašto etninis paveldas. Greta sodybos įrengtas 150 m ilgio lėktuvų pakilimo ir nutūpimo takas, kuriuo gali naudotis mažosios aviacijos entuziastai. Muziejuje vykdomi edukaciniai projektai, vyksta įvairaus pobūdžio šventiniai renginiai, supažindinama su protėvių amatais, tradicijomis, papročiais, su eksponatų paieškos ir atsiradimo muziejuje istorija, pasakojama apie technikos vystymosi etapus, jos veikimo principus.

Ekspozicija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Skraidyklių sporto entuziasto, ultra lengvųjų aparatų konstruktoriaus Juozapo Liekio (g. 1945 m.) ir jo žmonos Vandos sodyboje įkurta XIXXX a. technikos paveldo ir etninės kultūros ekspozicija po atviru dangumi, išsidėsčiusi apie 3 ha plote. Eksponuojami iš įvairių Lietuvos vietų J. Liekio surinkti Lietuvoje ir užsienio šalyse pagaminti varikliai, žemės ūkio technika, automobiliai, motociklai, brikos, Lietuvos kaime naudoti meistrų darbo įrankiai, namų apyvokos daiktai. Taip pat yra ir gana retų mechanizmų: vinių kalimo mašina, didžioji kuliamoji, mogliai, amfibija, kalvio naudoti įrankiai ir kt. Didžioji dalis technikos yra suremontuota, restauruota ir veikianti.

Ekspozicija papildyta Kauno regiono amatininkų darbo įrankiais ir jų pagamintais reikmenimis, audimo staklėmis bei linininkystėje naudotais linų apdorojimo įrankiais.

Kolekciją puošia šeimininkės išradingai sukomponuoti gėlynai, netradiciniai inkilai, gandralizdžiai, po sodybą išdidžiai vaikštinėjantys povai.

Informacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muziejus veikia antradieniais – šeštadieniais, 9–17 val., lankomas iš anksto susitarus su filialo administratoriumi – J. Liekiu.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]