Juistas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Juisto sala

Juistas (vok. Juist) – sala bei savivaldybė Auricho rajone, Žemutinėje Saksonijoje, Vokietijoje. Viena iš septynių gyvenamų Rytų Fryzų salų, tarp Borkumo vakaruose, Memerto pietvakariuose bei Nordernėjaus rytuose. Pietiniai krantai skalaujami Vatų jūros, o šiauriniai Šiaurės jūros. Juistas yra 17 km ilgio ir 500 m iki 1 km pločio (priklausomai nuo potvynių ir atoslūgių lygio). Saloje įsikūrę du kaimai: Juistas ir Lugas. 1596 gyventojai (2015 m. duomenys). Pagrindinis pragyvenimo šaltinis yra turizmas.

Aukščiausi salos pastatai yra vandens bokštas, senasis viešbutis bei nenaudojamas švyturys. Paukščių migracijos metu, vakarinėje salos dalyje, smėlėtoje seklumoje pastebimi juodkrūčiai bėgikai, jūriniai sėjikai ir islandiniai bėgikai. Saloje yra nedidelis ežeras, kuris ilgainiui tapo gėlavandenis.

Sala pasiekiama lėktuvu arba keltu. Motorinėmis transporto priemonėmis naudojasi tik ugniagesiai, Vokietijos Raudonasis Kryžius bei daktarai. Traktorių naudojimui reikalingas leidimas. Saloje susisiekiama dviračio arba arklio ir karietos pagalba.