Jokūbas Varaitis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Jokūbas Varaitis (1892 m. gegužės 6 d. Panevėžyje1977 m. sausio 27 d. Kingstone, PA – JAV), vargonininkas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vargonuoti išmoko pas Panevėžio vargonininkus. 1912 atvyko į JAV ir apsigyveno Bostone, MA. Iš pradžių pas M. Petrauską mokėsi dainuoti, o 1918 baigė jo vadovaujamą konservatoriją – įgijo muzikos mokytojo diplomą. Dainavo daugelyje operečių spektakliuose ir koncertuose. Kurį laiką vargonininkavo, vadovavo chorui Nekalto Prasidėjimo lietuvių parapijoje Cambridge, MA, vėliau Šv. Juozapo lietuvių parapijoje Scrantone, PA, ir Švč. Marijos lietuvių parapijoje Kingstone.

Nuo 1924 iki 1975 vargonininkavo Šv. Onos lietuvių parapijoje Luzerne, PA. Subūrė parapijos chorą, statė operetes, rengė koncertus, organizavo šokių ir vaidinimų vakarus, dainavo per radiją, dalyvavo dainų šventėse ir festivaliuose, Pasaulinių parodų Lietuvių dienų koncertuose ir įvairiuose renginiuose. Už koncertus gautas pajamas skyrė bažnyčios ir klebonijos statyboms.

Nuo 1925 buvo ALRK Vargonininkų sąjungos narys, taip pat šios sąjungos Scrantono vyskupijos provincijos narys, rinktas Centro valdybos pirmininku.

Šaltinis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.