Jean Grey

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jean Grey-Summers(Feniksas)

Jeangre.png
Jean Grey-Summers grįžta kaip feniksas.
Greg Land piešinys

Leidėjas Marvel Comics
Pirmas pasirodymas X-Men #1 (1963 rugsėjis)
Sukūrė Stan Lee
Jack Kirby
Charakteristikos
Kitas ego Jean Grey-Summers
Rūšys Žmogus Mutantas
Priklauso
komandoms
X-Menai
Phoenix Corps
Dvylika
X-Faktorius
X-Terminatoriai
Kitaip vadinamas Redd Dayspring, Marvel Girl, Phoenix, Dark Phoenix, White Phoenix of the Crown
Gebėjimai Telepatija,
Telekinezė,
Fenikso jėga leidžia:
  • Be jokios pagalbos keliauti laiku ir erdve
  • Mintimis manipuliuoti bet kokia medžiagos ar energijos forma.

Jean Grey-Summers (mergautinė pavardė Jean Grey) - fiktyvus Marvel komiksų veikėjas. Naudojo slapyvardžius Stebuklinga Mergina ir Feniksas, Jean Grey-Summers yra geriausiai žinoma kaip X-Menų narė. Veikėją sukurė komiksų kūrėjas Stan Lee ir dailininkas Jack Kirby, pirmą kartą pasirodė X-Menų pirmame numeryje (1963 m. rugsėjį).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jean Grey-Summers gimė daktaro John Grey ir Elaine Grey šeimoje. Jos sugebėjimai pirmą kartą pasireiškia jai esant dešimties metų, kai jos geriausią draugę, Annie Richards, partrenkia automobilis. Jean protas susijungia su mirštančios draugės protu ir išgyvena visus pojūčius. Tai vos nenužudo pačios Jean, tačiau palieka ją komoje. Tada ją suranda profesorius Čarlzas Ksavieras ir padeda merginai ištrūkti iš komos būsenos. Vėliau Profesorius naudojasi Jean pagalba tam, kad su Cerebro surastų kitus pasaulio mutantus. Todėl, kad merginos galios labai stiprios, ji gali su jomis nesusidoroti, profesorius telepatiškai blokuoja kai kuriuos jos proto sugebėjimus. 13-os Jean palieka tėvų namus ir prisijungia prie pirmosios X-menų komandos. Taip tapdama pirmąja moterimi x-menų komandos nare.

Nuo pat komandos gyvavimo pradžios Jean Grey jaučia romantiškus jausmus kitam komandos nariui - Ciklopui, kuris irgi jai neabejingas. Po vieno atsitikimo atsiskleidžia visos jos galios, ir Jean Grey tampa Feniksu.

Galios ir sugebėjimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jean Grey yra omega lygio mutantė. Jos psichinės galios prilygsta dievų galioms. Nebūdama Feniksu, Jean gali neribotai naudoti telepatiją, telekinezę, manipuliuoti energija. Susijungusi su Feniksu ji jau viršija mutantų klasę. Ji gali neribotai kontroliuoti energiją, materiją, mintis.