Džin Grei

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Jean Grey-Summers(Feniksas)


Jean Grey-Summers grįžta kaip feniksas.
Greg Land piešinys

Leidėjas Marvel Comics
Pirmas
pasirodymas
X-Men #1 (1963 rugsėjis)
Sukūrė Stan Lee
Jack Kirby
Charakteristikos
Kitas egoJean Grey-Summers
RūšysŽmogus Mutantas
Priklauso
komandoms
X-Menai
Phoenix Corps
Dvylika
X-Faktorius
X-Terminatoriai
Kitaip vadinamasRedd Dayspring, Marvel Girl, Phoenix, Dark Phoenix, White Phoenix of the Crown
GebėjimaiTelepatija,
Telekinezė,
Fenikso jėga leidžia:
  • Be jokios pagalbos keliauti laiku ir erdve
  • Mintimis manipuliuoti bet kokia medžiagos ar energijos forma.

Džin Grei-Samers (mergautinė pavardė Džin Grei) - fiktyvus Marvel komiksų veikėjas. Naudojo slapyvardžius Stebuklinga Mergina ir Feniksas, Džin Grei Samers yra geriausiai žinoma kaip X-Menų narė. Veikėją sukurė komiksų kūrėjas Stan Lee ir dailininkas Jack Kirby, pirmą kartą pasirodė X-Menų pirmame numeryje (1963 m. rugsėjį).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Džin gimė daktaro John Grey ir Elaine Grey šeimoje. Jos sugebėjimai pirmą kartą pasireiškia jai esant dešimties metų, kai jos geriausią draugę, Annie Richards, partrenkia automobilis. Jean protas susijungia su mirštančios draugės protu ir išgyvena visus pojūčius. Tai vos nenužudo pačios Džeinės, tačiau palieka ją komoje. Tada ją suranda profesorius Čarlzas Ksavieras ir padeda merginai ištrūkti iš komos būsenos. Vėliau Profesorius naudojasi Jean pagalba tam, kad su Cerebro surastų kitus pasaulio mutantus. Todėl, kad merginos galios labai stiprios, ji gali su jomis nesusidoroti, profesorius telepatiškai blokuoja kai kuriuos jos proto sugebėjimus. 13-os Jean palieka tėvų namus ir prisijungia prie pirmosios X-menų komandos. Taip tapdama pirmąja moterimi x-menų komandos nare.

Nuo pat komandos gyvavimo pradžios Jean Grey jaučia romantiškus jausmus kitam komandos nariui - Ciklopui, kuris irgi jai neabejingas. Po vieno atsitikimo atsiskleidžia visos jos galios, ir Jean Grey tampa Feniksu.

Galios ir sugebėjimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jean Grey yra omega lygio mutantė. Jos psichinės galios prilygsta dievų galioms. Nebūdama Feniksu, Jean gali neribotai naudoti telepatiją, telekinezę, manipuliuoti energija. Susijungusi su Feniksu ji jau viršija mutantų klasę. Ji gali neribotai kontroliuoti energiją, materiją, mintis.