James Hunt

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
James Hunt - Dutch GP 1976 crop mod.jpg

Džeimsas Saimonas Volisas Hantas (angl. James Simon Wallis Hunt; g. 1947 m. rugpjūčio 29 d. – 1993 m. birželio 15 d.) – britų Formulės 1 lenktynininkas, laimėjęs 1976 m. pasaulio čempionatą, taip pat komentatorius ir verslininkas.

Dž. Hantas pradėjo savo karjerą kėbulinių automobilių lenktynėse. Lenktyniaudamas Formulėje 3, jis patraukė Hesketh Racing ekipos dėmesį ir netrukus prisijungė prie komandos. 1973 m. Hantas debiutavo Formulėje 1. Jis perėjo į McLaren komandą 1975 m. sezone. Pirmaisiais metais Mclaren komandoje Hantas tapo 1976 m. Formulės 1 čempionu pilotų įskaitoje ir su šia komanda liko dar 2 metus, bet sėkmės jis dar kartą nesulaukė. 1979 m. jis persikėlė į Wolf komandą, bet po itin prastų rezultatų, jis dar tais pačiais metais baigė lenktynininko karjerą.

Dž. Hantas pradėjo komentuoti automobilių sporto varžybos per BBC televiziją. Jis buvo žinomas dėl savo žinių, humoro jausmo ir kritikos vairuotojams, kurie, jo nuomone, neįdėdavo daug pastangų. Šis karjeros pokrypis jam pelnė naujų gerbėjų auditoriją.

Dž. Hantas mirė nuo širdies priepuolio, būdamas 45 metų amžiaus. Jis buvo įtrauktas į Tarptautinę automobilių sporto šlovės salę 2014 m. sausio 29 d.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]