Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų pirmininkas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio JAV Atstovų rūmų pirmininkas)
Jump to navigation Jump to search
Dabartinė JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi

JAV Atstovų rūmų pirmininkas yra pirmininkaujantis Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų pareigūnas. Šis politinis postas atsirado 1789 metais, priėmus Jungtinių Amerikos Valstijų Konstituciją. JAV Atstovų rūmų pirmininkas yra faktinis politinis ir parlamentinis institucijos lyderis, institucijos administracijos vadovas. Atstovų rūmų pirmininkas taip pat atlieka kitas administracines ir procedūrines funkcijas. Atstovų rūmų pirmininkas dažniausiai pats nepirmininkauja posėdžiams, ši pareiga deleguojama daugumą Atstovų rūmuose turinčios partijos nariams.

JAV Konstitucijoje nėra numatyta reikalavimo, kad Atstovų rūmų pirmininkas turi būti išrinktas Atstovų rūmų nariu (t. y. gali būti išrinktas į JAV Kongresą neišrinktas asmuo), nors kol kas visi Atstovų rūmų pirmininkai buvo ir Atstovų rūmų nariai. JAV Atstovų rūmų pirmininkas taip pat yra antrasis žmogus JAV prezidento pareigų perėmimo linijoje po JAV viceprezidento.

Dabartinė JAV Atstovų rūmų pirmininkė yra JAV Demokratų partijos atstovė Nancy Pelosi. Į šias pareigas ji buvo išrinkta 2019 metų sausio 3 d. Tai ne pirmas kartas, kai Nancy Pelosi eina šias pareigas. Nancy Pelosi taip pat ėjo Atstovų rūmų pirmininkės pareigas nuo 2007 metų sausio 4 d. iki 2011 metų sausio 3 d. Ji yra pirmoji moteris, išrinkta į šias pareigas.