Intelektualus agentas
Išvaizda
Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į patikimus šaltinius. |
Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus. Jei galite, sutvarkykite. |
Dirbtiniame intelekte, intelektualus agentas (IA) – tai autonominis objektas, kuris aplinką stebi jutiklių (arba sensorių) pagalba ir veikia aplinką aktuatorių (arba vykdomųjų įrenginių) pagalba, ir kryptingai veikia siekdamas tikslų (t. y. jis yra racionalus agentas).[1] Intelektualūs agentai taip pat gali mokytis arba panaudoti žinias tam, kad pasiektų savo tikslus. Jie gali būti labai paprasti arba labai sudėtingi, pavyzdžiui, intelektualiu agentu yra refleksinė mašina, tokia kaip termostatas, taip pat intelektualiu agentu yra žmogus, taip pat intelektualiu agentu yra bendruomenė žmonių, kurie dirba kartu, siekdami bendro tikslo.
Išnašos
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- ↑ Anderson, Michael; Anderson, Susan Leigh (2007-12-15). „Machine Ethics: Creating an Ethical Intelligent Agent“. AI Magazine (anglų). 28 (4): 15–15. doi:10.1609/aimag.v28i4.2065. ISSN 2371-9621.